SİYASET

BEKTAŞOĞLU SORDU İLÇE YAPMAK İÇİN Mİ İSTİYORSUNUZ?

chpgiresunmerkezilcebaskaniburaktolga

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Giresun Merkez İlçe Başkanı Burak Tolga Bektaşoğlu bir basın toplantısı ile Giresun Belediyesini Akeller’e teslim edin diyen AKP il Başkanı merak ediyorum ilçe yapmak için mi Belediyeyi istiyorsunuz? diye sordu.

LAF ÇOK HİZMET YOK!

Geçtiğimiz hafta yaptıkları çalışmayla Giresun’un il vasfından çıkarılıp ilçe haline getirilmesi için kanun teklifi hazırlayan iktidar partisinin il başkanı (AKP) dün Giresun halkından Giresun Belediyesini ak ellere teslim etmelerini istemiş!

Bir önceki Belediye döneminde belediyecilik anlamında bu kente tek çivi çakmayan, mevcut kazanımların kaybedilmesinde baş aktör olan, Türkiye’nin her tarafının hizmet aldığını söylerken Giresun’un durumundan bihaber olan ve iktidarla uyumlu belediye safsatasını ortaya atan iktidar partisi kendilerinin 5 yıllık belediye iktidarları boyunca iktidarla uyum içerisinde çalışmışlar da bu kente ne kazandırmış? Kendi partilerinin il Başkanı ile yine kendi partilerinin Belediye Başkanı arasında yıllarca süren ve Giresun’un iyi yönetilememesine vesile olan kavgaları ne çabuk unuttular?
Fiskobirlik, Aksu Seka kağıt fabrikası, Sunta fabrikası, Adel kalem fabrikası, Tekel başmüdürlüğü, Orman işletme tamirhanesi, özel müteşebbisler (Başkanlar gıda, Fatoğlu ve küçük orta ölçekli onlarca kuruluş) gibi kurum ve kuruluşların şu anda nerede olduğunu sanırım kendileri gayet iyi biliyordur. “Alt yapı tamam üstyapıya devam” diyenler Temmuz 2009’daki sel felaketinde ellerini dahi kıpırdatmamışlar ve hatta Giresun’u önce afet bölgesi kapsamına alıp daha sonra bu kapsamdan çıkarmışlardır. Cumhuriyet Parkı’nın Belediyenin elinden alınıp diğer dolgu alanlarına proje yapılmasını engelleyenler kendi iktidarları değimiydi?

Sahi 28 günde 28 proje ne oldu?

Belediyemize proje sunmama ithamında bulunan Sayın Sabri Öztürk sizde bir Belediye Meclisi Üyesi değilimsiniz? Siz acaba hangi projeleri sundunuz, hangi hizmetleri önerdiniz de Giresun Belediyesi bunu reddetti? Bırakın hizmet ve proje üretmeyi yapılan projelere dahi körü körüne muhalif olan siz değilmiydiniz? Atatürk Meydanı konusunda bir çok eleştiri getirdiniz ama anladığımız kadarıyla artık sizde meydanın son halinden memnunsunuz, tıpkı vatandaşlarımız gibi.
Anlayamadığımız kimi kime şikâyet ediyorsunuz? Sizi duyan muhalefet partisinin il başkanı olduğunuzu zanneder. Sayın Başbakanınızın dediği gibi bırakın bu kasaba politikalarını!

Eczacı Burak Tolga Bektaşoğlu
Cumhuriyet Halk Partisi Giresun Merkez İlçe Başkanı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.