SON DAKİKA!

BERKAY KUMAŞ BÜYÜK BİR BAŞARIYA İMZA ATTI

Giresun Merkez doğumlu Berkay Kumaş 8. Ulusal Mobilya Tasarım Yarışması İlkokul-Ortaokul-Lise yaratıcı çözümler kategorisinde ülke çapında 1.250 proje arasından ilk aşamayı geçerek 23 onur jürisinin kararı ile ilk 40 proje arasına kalarak büyük bir başarıya imza attı.

Giresun Merkez Boztekke Köyü Mutarı Murat Kumaş’ın torunu olan, Yasemin-Emrah Kumaş çiftinin büyük oğlu Berkay Kumaş halen Giresun Bilim ve Sanat Merkezi öğrencisi olarak öğrenimine devam ediyor.

Yaptığı tasarım ile büyük bir başarıya imza atan Berkay Kumaş aynı zamanda Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Ethem Bakar’ın yeğeni olan Yasemin Kumaş’ın oğlu.

Berkay Kumaş ile görüşen Ethem Bakar yaptığı tasarım ve gelecek hedeflerini sordu.

Berkay Kumaş ” Halen eğitim hayatıma devam ediyorum. Eğitim hayatım boyunca hep yeni tasarımlar ve güzel çalışmalar yapamayı hedefliyorum. Yaptığım tasarımları düşünürken çizerken aynı zamanda eğleniyorum. Tasarımlarım bana aynı zamanda eğlence. Ben hayata pozitif bakıp daha rahat nasıl yaşarım planları yapıyorum. Öğretmenlerim ve ailem bana çok iyi davranıyor, başarılı olmamda bunlarda etkendir diye düşünüyorum.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.