SON DAKİKA!

BEŞYÜZBİN LİRALIK TESİS ÇÜRÜMEYE TERK EDİLDİ

Giresun’un Görele ilçesinde Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nin yaklaşık 500 bin TL harcayarak yaptığı mandıra çürümeye terk edildi.

Görele’nin Aydınlar Beldesi’nde 51 üyesi bulunan Tarımsal Kalkınma Kooperatifi süt sığırcılığı yapmak amacıyla Soysal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı desteğiyle 490 bin TL harcanarak yapılan mandıralar tamamlanmasına rağmen faaliyete geçmediği öğrenildi.

Beldede sosyal güvencesi olmayan vatandaşların kalkınması amacıyla geliştirilen proje kapsamında 76 büyükbaş, ve 25 dana barınabilecek şekilde 2004 yılında yapımına başlanan ve 2009 yılında inşaatı tamamlanan Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nin mandırası inşasının bitiminde resmen çürümeye terk edildi.

Kooperatif Başkanı Salih Tetik’in vefat etmesi ve bazı üyelerin ayrılması nedeniyle faaliyete geçmediği belirtilen proje kapsamında 650 bin TL ödenek çıkartıldığı ancak para kullanılmadığı için geri gittiği de kaydedildi.

AK Parti Aydınlar  Belde Başkanı Zeki Tetik, kooperatifi yönetecek kimse bulunmadığından dolayı projenin nihai hedefine ulaşmadığını belirterek bu alanda faaliyet göstermek isteyen girişimcilere ihtiyaç duyulduğunu kaydetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.