SON DAKİKA!

BEY-GI-DER GIRDEF i Agirladi


 

GIRDEF Baskanlik divani bölge ve çevre derneklerini ziyarete basladi. Bu kapsamda Istanbul Beylikdüzü Gürpinar bölgesinde ikamet eden Giresun merkez köyleri nufusuna kayitli hemserilerimiz tarafindan kurulan BEY-GI-DER Beylikdüzü Giresunlular Dernegi dün aksam GIRDEF Genel Baskani Sitki Ada baskanliginda bir heyet tarafindan ziyaret edildi.

 

Ziyaret sirasinda bölgede ve Istanbul ilin de yasanan genel problemler ve derneklerimizin mevcut konumlari tartisildi.

 

Ziyarete GIRDEF Genel Baskan Vekili ve Gazetemiz Imtiyaz Sahibi Ethem Bakar, GIRDEF Genel Baskan Yardimcisi Nazmi Güler, GIRDEF Baskanlik Divani Üyesi Veysel Akalin, Beylikdüzü Giresunlular Dernegi Baskani ve Beylikdüzü Sahil Mahallesi Muhtari Yusuf Yakup Kendir ve Dernek Yönetim Kurulu ile Kurucular Kurulu tam kadro katildilar.

 


 

Toplantida ilk söz GIRDEF Genel Baskani Sitki Ada ya verildi, Ada konusmasina bölgede basarili olan ve iki dönemdir muhtar seçilen Yusuf Yakup Kendir i kutlayarak basladi.

Kisca GIRDEF i ve kurulus amacini anlatti ve buyil içinde yapilacak olan genel kurul çalismalari hakkinda kisa bilgiler verdi.

BEY-GI-DER ve yönetimini Federasyon çatisi altina katilmaya ve yapilacak genel kurulda görev almaya çagirdi.

 

BEY-GI-DER Baskani ve Sahil Mahallesi Muhtari Yusuf Yakup Kendir ise yapilan bu ziyaretten duydugu memnuniyeti dile getirirken her geçen gün zorlasan sartlardan ve bölgede yasayan hemserlerimizden is dünyasinda olanlarin ve maddi durumu güçlü olanlarin ilgisizliginden yakindi.

 

Kendir öncelikle GIRDEF baskanlik divani tarafindan yapilan bu ziyaret bize büyük bir moral olmustur bizler yasadigi bölgeye sahip çikan degerlerini unutmayan Giresun ve Giresunluluk ruhunu hiçbir bir zaman unutmayacak olan bir terbiye ile yetistirildik sizlerin bu çabalarini tadirle karsiliyoruz seklinde konustu.
 

Yusuf Yakup Kendir 8 Mayis 2010 da dernegin ilk olagan genel kurulunu yapacaklarini bu genel kurul da GIRDEF e katilam kararini da oylayacaklarini söyledi.

 

Ziyaret hatira fotografi çektirilerek son buldu.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.