Uncategorized

Beykoz da Kaymak Donduran Zamani

Beykozlu Giresunlular Dernegi ; Beykoz Kaymakdonduran Mesire Alaninda ,19 Haziran Pazar Günü 23 cüsü gerçeklestirilecek olan Geleneksel Kaymakdonduran Giresun Yayla Senliklerine bu yil 30 bin kisinin katilmasini beklediklerini açikladi.


Beykozlu Giresunlular Dernegi Baskani Hasan Karakaya konu ile ilgili yapmis oldugu açiklamada ; geçen yil Kaymakdonduran’da yapmis olduklari senliklere gün içinde gelip gidenlerle birlikte yaklasik 20 bin kisinin katildiginin gözlendigini, bu seneki hedeflerinin Beykoz Kaymakdonduran’da 30 bin kisiyi agirlamak oldugunu belirtti.


Kaymakdonduran da bu yil 23 cüsü gerçeklestirilecek olan Giresunlular Senligi’nin Beykoz’un en büyük açik hava organizasyonu oldugunu belirten Karakaya, Beykoz da bulunan Giresun Ili mensubu 29 dernekle yapmis olduklari toplantida bu hedefi belirttiklerini ve Giresunlularin bu katilimi saglamak için çalisma içinde olduklarini söyledi.


Yalniz Beykoz da ki Giresunlularin degil, çevre ilçe ve yakin illerde bulunan hemserilerinin de Kaymakdonduran’i yakindan takip ettiklerini ifade eden Giresunlular Dernegi Baskani Hasan Karakaya, bu yil ki Kaymakdonduran’in hem katilim hem de içerik olarak önceki yillara göre çok farkli olacagini belirtti. 


Bu yil gerçeklestirecekleri senliklere Karadeniz müziginin en önemli isimlerinden Ibrahim Can’in da katilmasi için çalisma içinde olduklarini, bir çok yöresel sanatçi ve etkinliklerin bulunacagi programin 3 saat boyunca Mavi Karadeniz TV’den canli yayinlanacagini bildiren Karakaya, ilk defa Beykoz da ki tüm yöre derneklerinin  katilim saglayacagi ve bir kaynasma ortaminin olusacagi senliklere Beykozlu Giresunlular Dernegi olarak yalniz Giresunlulari degil tüm Beykozlulari beklediklerini ifade etti. 

19 Haziran Pazar Günü Saat 09.00- 21.00 arasinda gün boyu sürecek olan senliklere, Erdal Güvendi, Erdogan Erol, Baransel, Çoskun Arslan, Tekin Hidir, Hüseyin Çendeoglu, Yunus Emre Kurt gibi sevilen yöresel sanatçilarin yani sira çesitli folklor ekipleri ve sürpriz konuklarin katilacagi belirtildi.

1 Comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.