Uncategorized

Bir Garip Pankart Hikayesi

 

Konu ile ilgili gazetemize ulasan resimleri platform yönetim kurlunun istegi dogrultusunda yayinlamiyoruz.

 

Giresun Medya Platformu açiklamasi;

 

 

“12 Eylül 2010 tarihinde ülkemizde bir anayasa degisiklik referandumu gerçeklestirilmistir. Referandum sürecinde birçok dernek veya kurum, bilgileri disinda afisler asilmak sureti ile bir karara taraf gibi gösterilmeye çalisilmistir. Giresun Medya Platformu adina da bu süreçte böyle bir kararimiz olmadan ve bilgimiz disinda afis asilmistir.

 

Istanbul Üsküdar Çengelköy’de Giresun Medya Platformu adi kullanilarak referandumda taraf gibi gösterilerek asilan afis tamamen bilgimiz disindadir. GIRMEP olarak referandum sürecinde hiçbir sekilde karar ve tavir almadik. Hatta karar alip almama noktasinda toplanti dahi yapmadik. Adimiz kullanilarak asilan afis ise kimligi bizim tarafimizdan belirsiz olan, kurumlari kullanmak isteyen kisilerce asilmistir. Referandum sürecinde bizi taraf gibi göstermeye çalisan bu kisilerle ilgili yasal haklarimizi kullanacagiz.

 

Medya mensuplari ve kuruluslarindan olusan Giresun Medya Platformu, siyasi partilere taraf veya yandas olamaz. GIRMEP, farkli seçim ortamlarinda taraf olamaz, ancak vatandaslari bilgilendirmek üzere haber akisi saglar. Üye yayin organlari ise siyasi partilerle ilgili olarak sürece iliskin reklam ve her türlü haberi yayinlama hakkini kendinde saklar.

 

Sonuç olarak Giresun Medya Platformu, referandum sürecinde taraf olmamistir, önümüzdeki süreçte de siyasi bir kanadin tarafi olmayacaktir.”

 

 

Ali Sükrü KARA

Giresun Medya PLatformu Yönetim Kurulu Adina

Baskan


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.