SON DAKİKA!

Bisikletle Geldiler Karabulduk a Hayran Kaldilar

Düzenlenen etkinlik hakkinda sitemize kisa bir açiklamada bulunan Sengül Kara Koç, “Dünya Çevre Günü olmasi nedeniyle Karabulduk beldesine düzenlemis oldugumuz etkinlikten büyük keyif aldik. Özellikle günün anlamina istinaden bu bölgeyi seçtigimizi belirtmeliyim. Gezi turuna katilamayan arkadaslarimiz fotograflari görünce çok seyler kaybettiklerini anladilar. Karabulduk’un gerek yol egimi gerekse de dere boyunca olusan küçük selaleleri ve tarihi köprüleri ile turizmde çok büyük bir yerinin oldugunu artik herkesin bilmesi lazim. Bize göre artik gezilecek görülecek yerler arasinda Kesap’in Karabulduk beldesi de önemli bir yer tutuyor” dedi. 

Karabulduk’un çok fazla turizm potansiyeline sahip olmasina ragmen beldede turizm adina sosyal tesisin olmamasina üzüldüklerini ifade eden Kara, “Umarim bu güzel vadi ve belde en kisa zamanda insanlari buraya çekecek sosyal tesislere kavusur” seklinde konustu.

Bulancak’a bagli Bozat beldesini örnek gösteren Kara, “Karabulduk’un sehir yapisi Bozat ile birbirine çok yakin. Bozat’ta yerel yönetimler sosyal tesislerin yapilmasina destek verip, sahil kentinde nemden bunalan insanlari hafta sonu aileleri ile beraber doga ile iç içe bölgelere çikarmaya tesvik ediyorlar” seklinde konustu.


Bu essiz doga manzarasi ile bas basa kalmak için ileriki dönemde tekrar bu bölgeye gezi düzenleyeceklerini söyleyen Sengül Kara Koç, “Okuyuculara küçük bir not olarak; Güzellikleri fotograflamaktan 1 saatte gidecegimiz yolu 3 saatte gittik” dedi.


Haber: Erdal AVCI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.