Uncategorized

Bravo Adnan Saglik

Ancak istisnalar da yok degil.Ali Hamurcuoglu ndan sonra Adnan Saglik da Waltrop Belediye Baskani Heeck ve ekibini Giresun a getirerek taktir topladi.Almanya’nin Waltrop Belediye Baskani Anne Guthe Heeck ile Marl Sehri Belediyesi Uyum Meclisi Üyesi ve Marl Giresun-Waltrop sehirleri Çalisma Grubu Organizatörü hemserimiz Adnan Saglik baskanliginda 30 kisiden olusan Türk-Alman Dinler Arasi Diyalog Grubu sehrimizi ziyaret ediyor.
2 yil önce Giresun heyetinin ziyaretiyle önemli bir ivme kazanan diyaloglar kapsaminda heyet iadeyi ziyarette bulunuyor. Heyet evlerde agirlaniyor.
Programlarda Türk ve Alman halklari arasinda dayanismayi ve birlikteligi saglamak, ekonomik, sosyal ve kültürel konularda isbirligi amaçlaniyor.
Waltrop ve Görele arasinda kardes olma çalismalari görüsülüyor. Heyetin 13 kisisi Görele de misafir ediliyor.
Alman misafirlerle ilk olarak Giresun halki için önemli is sahalarindan biri olan 500 kisinin çalistigi ORSAN tekstil ziyaret edildi.
Akabinde misafirlerle beraber Giresun Vali Mustafa YAMAN makaminda ziyaret edildi. Karsilikli hediyelesmeler ve konusmalar yapildi. Sehirlerarasinda isbirligi ve diyalogun ilerlemesi için karar alindi.
Daha sonra Giresun Belediye Baskani Kerim AKSU ve Belediye meclisi  ziyaret edildi.. 50 kisilik ziyaretten sonra baskan Aksu ile aksam yemegi yenildi.
 Ayni gün Giresun Is Adamlari Dernegine gidilerek baskan Mehmet Selim KITAPÇI ve yönetim kurulu ile karsilikli fikir alis verisi yapildi. . Aksamin son programi olarak Adalet Ve Kalkinma Partisinde çay içildi.


Sali günü Espiye Belediye Baskani Erol KARADERE makaminda ziyaret edildi. Oradan ayrildiktan sonra Espiye ye ayri bir güzellik katan Kent Orman’i gezildi.  Andos kalesi ve Karadere findik fabrikasi ziyaret edildi ve tarihi anlatildi.Programin Giresun ayaginda 400 kisinin çalistigi ve tamamen ihracat agirlikli çalisan Akin Çorap fabrikasi gezildi misafirlerimiz alis veris yaptilar. Aksam saatlerinde Cumhuriyet Halk Partisi ziyaret edildi. Siyaset üzerine samimi sohbet yapildi. Buranin akabinde Ticaret Ve Sanayi odasi ziyaret edildi. Yönetim kurulu ile karsilikli ticaretin gelismesi için görüs alis verisinde bulunuldu. Potansiyel ticaret sahalari tespit edildi. Karsilikli konumsalar yapildi ve yemek yenildi.
Heyet Çarsamba günü Kesap Anadolu ögretmen lisesi ile Giresun kalesi, müze, zeytinlik mahallesi ve ögretmen evinin ziyaret etti.
Persembe günü kulakkaya ve kümbet yaylalari gezilecek.
Cuma günü ise önemli bir proje dinler arasinda diyaloglar kapsaminda Sedir agaci dikim töreni valilik önünde saat 9.30 da yapilacak.
Il müftülügü ziyaret edilip dinler üzerine l saatlik sohbet yapilacak. Ögleden sonra saglik tesislerimiz gezilecek
Heyet Pazar gecesi ilimizden ayrilacak.,
 
Kaynak:giresunaktuel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.