SON DAKİKA!

Bu Çağrı Bütün İnsanlığa!

Giresun’da ve Karadeniz bölgesinde tanımış ve sevilen İstanbullu Psk. Dr. Evren Yılmaz takibinde olan hastası ve bütün organ bağışı bekleyen hastalar için önemli bir çağrıda bulundu.

Organ bağışı hayat kurtarır; Yüce Kitabımız Kuran –ı Kerim’ de Maide suresi 32. Ayette “ Kim bir kimseye hayat verirse, o sanki bütün insanlara hayat vermişcesine sevap kazanır.” diye buyrulmuştur.

Psk. Dr. Evren Yılmaz bütün insanlığa özellikle Giresunlu hemşehrilerimize bir çağrıda bulunarak “ İşte tamda bu minvalde Giresun’da takibimizde olan çok değerli bir hemşehrimiz uzun yıllar Fransa’da yaşayan Ünlü Terzi Mehmet Ali Güzel’e siroz teşhisi konuldu. Eğer uygun bir donör bulunursa yapılacak organ nakli ile bu hastamız hayat bulacak” Dedi.

Giresunlular tarafından sevilen ve özellikle İstanbul’da yaşayan hemşehrilerimiz arasında çok tanınan Psk. Dr. Evren Yılmaz komşu Ordu ilinde özel bir hastanede karaciğer yetmezliği teşhisi konulan Giresunlu ünlü terzi Mehmet Ali Güzel’in hayatını kurtarmak ve hassaten bütün organ nakli bekleyen hastalar için organ nakline dikkat çekti.

Dr. M.Evren Yılmaz takibinde olan Mehmet Ali Güzel’in durumu hakkında şu açıklamada bulundu “ Hastamızın genel durumu kritik seviyesini korumakla beraber , acil olarak karaciğer nakline ihtiyacımız var , Şu anda aile ve yakınlarının uygunluk durumu kontrol ediliyor. Durumu her gün için biraz daha kritik seviyede devam ediyor. Ülkemizde organ bağışı konusunda biraz daha bilinçlenmeye ihtiyacımız var. Hastane yetkililerimiz ve doktoru ellerinden gelen tüm gayreti gösteriyorlar. Diliyorum ki hastamız ve diğer tüm organ nakli bekleyen hastalar için uygun donörler bulunur ve hastalarımız şifaları na kavuşur” İfadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.