Uncategorized

Bu Gurur Giresunlu Idarecilere Yeter

Karabük Demir Çelik Ilkögretim Okulu 1A sinifi ögrencisi Ismail Baran Açikgöz, Esenler Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlügünü tarafindan baslatilan “Kapaklari Topla Gel, Kalmasin Artik Engel” proje kapsamina esin kaynagi olarak 350 bin plastik kapak toplanarak 6 tekerlekli sandalye düzenlenen törenle sahiplerine verildi. 

Karabük Cumhuriyet Anadolu Lisesi bahçesinde düzenlenen törende bir konusma yapan Esenler Belediye Baskan Yardimcisi Ömer Çetinkaya, belediyelerinin baslattigi kampanyaya 400 kilometre uzaktaki ögrencilerin destek veriyor olmasindan dolayi onur ve gurur duyduklarini söyledi. Gençlerim yüreklerinde engellilere destek olma arzusunun çok önemli oldugunu anlatan Çetinkaya, konusmasini söyle sürdürdü: “Ben bu kampanyaya veren herkese tesekkür ediyorum. Baran kardesimizin engellilere sahip çikma, yardimci olma istegi takdire sayandir. Bu küçük yüregin büyük isler basardigini görmek çok güzel. Kampanyamiza Adana dan Trabzon dan hatta Almanya dan destek yagiyor. 170 kilo plastik kapaga 1 engelli arabasi veriyoruz. Karabük te yaklasik 540 kilo kapak toplanmis. Ancak biz bu gayretli çalismaya daha fazla araba verdik.”Demir Çelik Ilkögretim Okulu 1A sinifinda okuyan Ismail Baran Açikgöz ise, yaklasik 4 ay önce ögretmenlerinin bu kapmadan bahsettigini ve kapak toplayarak engellilere yardim yapabileceklerini söylemesi üzerine bu kampanya ya katilmaya karar verdigini, annesinin ve babasinin çok yardimci oldugunu, kendisine bütün okullarin yardimci oldugunu, ihtiyaç olanlara tekerlekli sandalye aldiklarindan dolayi gururlu olduklarini söyledi.

Programda Karabük Vali Yardimcisi Mehmet Polat, AK Parti Karabük Milletvekilleri Mehmet Ceylan ve Cumhur Ünal da birer konusma yapti.


 


 

Karabük Vali Yardimcisi Mehmet Polat, AK Parti Karabük Milletvekilleri Mehmet Ceylan ve Cumhur Ünal, Safranbolu Belediye Baskani Necdet Aksoy, Il Özel Idare Genel Sekreteri Mehmet Uzun, Esenler Belediye Baskan Yardimcisi Ömer Çetinkaya, Esenler Belediye Baskan Danismani Abdullah Aksu, Esenler Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Ali Aydin, Sef Nazmi Güler, Il Milli Egitim Md. Mehmet Besler, Yardimcilari Nevzat Türkkan, Irfan Öz, Kadir Öztürk, Ismail Özkul, Okul Müdürleri, Mehmet Keskin, Ahmet Ünal, Senai Alp ile çok sayida ögrenci katildi.

 


 

Daha sonra törende tekerlekli sandalyeler sahiplerine verildi. Bu arada, törene tekerlekli sandalyesini almaya gelen Halil Özkan, ögrencilerin kucaginda geldigi sirada Istiklal Marsi okunmaya baslayinca güçlükle ayakta durabilmesine karsin direnerek saygi durusunda beklemesi görenleri duygulandirdi.

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.