SON DAKİKA!

BU NASIL ÖĞRETMEN EVİ?

Giresun’un Merkez Çınarlar Mahallesinde bulunan Giresun Öğretmen Evinde açık alanda yapılan düğünlerdeki gürültü kirliliği halkı çileden çıkarıyor.

Gazetemize mail yoluyla ulaşan Çınarlar Mahallesi sakinleri Öğretmen Evi müdürlüğüne çok büyük tepki gösterdiler.

Öğretmen Evi gibi bir kuruluşun ülkede çok önemli sınavlar öncesi gürültü kirliliğine iştirak etmesi artık yeter dedirtti:

07 Haziran 2013 ‘de öğretmen evinde düğün vardı ve bir gün sonra Seviye Belirleme Sınavı (2013-SBS) yapıldı.

05 Temmuz 2013’de öğretmen evinde düğün vardı ve bir gün sonra Kamu Personel Seçme Sınavı 2013-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik sınavı yapıldı.

06 Temmuz 2013’de sünnet düğünü var ve bir gün sonra Kamu Personel Seçme Sınavı 2013-KPSS

A Grubu ve Öğretmenlik sınavı yapılacak.

Sınav öncesi ders çalışmanın mümkün olmadığını belirten cevre halkı açık alanda yapılan düğünlerin çevreyi rahatsız ettiğini belirterek bu konu hakkında en kısa zaman da ilgililerin konu ile ilgilenmesini istediler.

Gürültü kirliğini sürekli 155’te görevli polislere şikayetlerini bildiren halka yetkililer Belediyenin buraya belli bir desibele (ses yüksekliği) kadar izin verdiklerini söylüyorlar.

Şikayet sonrası ses düzeyini bir süre kısıldığını belli bir süre sonra tekrar yükseltildiğini belirten çevre halkı yaz ayı nedeni ile camlarımızı açmak zorunda kalıyoruz ; gürültü kirliliği evlerimizin odasında yankılanıyor.

Hastalarımızı , Sınav öncesi sınava hazırlananları ve çevre halkını rahatsız eden gürültü kirliliğine tepki göstermemize rağmen henüz bu konu hakkında bir çözüm bulamadıklarını belirtirken ; bu konu hakkında Giresun Valiliğinin tedbir almasını istediler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.