Uncategorized

Bu Onur Hekime
TBMM Üstün Hizmet Ödülleri, bakanlarin ve milletvekillerinin katildigi törenle sahiplerini buldu. Giresun a yaptigi hayir isleri ve hizmetlerle takdir edilen Hekim Holding Yönetim Kurulu Baskani Öner Hekim, Üstün Hizmet Ödülünü Meclis Baskani Köksal Toptan in elinden aldi.


            Törende bir konusma yapan TBMM Baskani Köksal Toptan, bugünkü törenin, degerli hayirseverlerin ve seçkin sivil toplum örgütlerinin toplumsal sorumluluk bilinciyle üstlendikleri rollere devlet ve toplum olarak duyulan sayginin ve minnettarligin ifadesi oldugunu söyledi. Toptan, “Millete hizmeti çok faziletli ve erdemli olarak kabul etmis bir kültürün evlatlariyiz. Baskalarinin dertleriyle dertlenmek, komsusunu düsünmek, yetimi, aç ve fakiri gözetmek, egitimi yüce bilmek ve toplumsal ilerlemeye katki saglamak gibi hasletler bizim millet olarak en temel özelliklerimizdir” dedi.

 

            Meclis Baskani Toptan konusmasini söyle sürdürdü: “Burada en büyük pay hamiyet sahibi, hizmet gönüllüsü milletimiz için çalisan hayirseverlerimizindir. Onlar içlerindeki duyarlilik ve millet sevdasini hizmet mesalesine dönüstürmüsler, bütün topluma, kendilerinden sonraki kusaga örnek olmuslardir. O yüzden, kendilerine, örnek olduklari, öncülük ettikleri bu davranis ve hizmetler için minnet ve sükran borçluyuz. Ben hepimize örnek olan bu degerli insanlara, herkes adina tesekkür ediyorum. Milletimize hizmet için servetlerini, kazançlarini harcayan siz degerli insanlara bu ödülleri gururla ve onurla veriyoruz”

 

            Ödül Törenine Ak Parti Gurup Baskan Vekili Nurettin Canikli, CHP Giresun Milletvekili Esref Karaibrahim, Vali Yardimcisi Ahmet Yilmaz ve esi Perihan Hekim le birlikte katilan Öner Hekim, yaptigi tesekkür konusmasinda, “Ben Giresun a 3 saglik ocagi bir okul, derslikler ve çesitli hayirlar yaptim. Bunlari 2008 de kaybettigim Ömer Hekim le birlikte yaptik. Allah bana ömür verdigi sürece hayirlarima devam edecegim. Allah herkesten razi olsun “dedi. 

 

            Ödül töreni kokteylle sona erdi.ÖNER HEKIM’IN HIZMETLERINDEN BAZILARI

 

*          Piraziz Seyhli Gülizar – Nasuh Hekim Saglik Ocagi

*          Piraziz Ömer Hekim Saglik Ocagi 

*          Bozat Suriye – Cemal Hekim Saglik Ocagi 

*          Piraziz Seyhli Mahallesi bölge yatili okulunun 100 ögrenci kapasiteli oda sistemine dönüstürülmesi 

*          Piraziz Ömer Hekim Ilkögretim Okulu  

*          Seyhli Sehit Öner Güner Bölge Yatili Okulu ilave 4 derslik ve toplanti salonu

*          Giresun Kale Devlet Hastanesi sosyal tesisi (Giresun Üniversitesi Tip Fakültesi’ne devredildi)

*          Hastane tefrisatlari

*          Her yil yüz ögrenciye burs

*          15 yil boyunca her yil ortalama 250 köy çocuguna sünnet töreni

*          Il genelindeki bazi ilkögretim okullarina bilgisayar laboratuarlari kurulmasi

*          Piraziz futbol sahasi

*          Ilçelerde ve köylerde çesmeler ve sadirvanlar 

*          Istanbul Pendik-Güzelyali’ya 2.317 metrekare üzerine 1.000 kisilik cami, kuran kursu, sadirvan ve cenaze hizmetleri ünitesi  

*          Uluslararasi Giresun Aksu Festivali, Kümbet Yayla Senligi, Bektas Yayla Senligi, Çanakçi Kusdili Festivali Sponsorlugu

*          Giresunspor, Bulancakspor ve Pendikspor Fahri Baskanligi ve bu amatör spor kulüplerine maddi destek

*          Giresun’da bulunan Özürlü Derneklerinin projelerine destek


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.