SON DAKİKA!

Bu Takim Çok Ses Getirecek

Bir süre önce yapilan seçmeler ile kurulan Giresun Mavi Mercan Su Sporlari Kulübü Paletli Yüzme Takimi bu sezon ilk defa katildigi müsabakalarda ses getirecek antrenman ve kamp programlari ile dikkat çekiyor. 

Giresun Serenti Otelde kampa giren 2 Kiz (Elif Isikdemir, Nursah Kesik). 8 Erkek ( Furkan Aydogan, Berk Yasar, Muhammet Sina Ertekin, Hazar Ata Ertekin, Kaan Gündogdu Aksoy, Egemen Güngör, Kürsad Piri, Ismail Yilmaz), Antrenör Ceyhun Serin ile sezonun ikinci ve üçüncü müsabakalari olan 14 yas alti Türkiye sampiyonasi, Gençler Türkiye Sampiyonasina hazirlanan Mavi Mercan Su Sporlari Paletli Yüzme Takimi her iki sampiyonadan da ses getirecek dereceler bekliyor.

Mavi Mercan Su Sporlari Paletli Yüzme Takimi Teknik Direktörü ve Türkiye Sualti Sporlari (TSSF) Giresun Il Temsilcisi Cüneyt Sipal yaptigi açiklama ile kamp programini ve takimin gelecegini söyle degerlendirdi. “ Giresun Sualti Sporlari Federasyonu ile 2009 yilinda tanisti ve biz bu takimi Giresun’da yapilan Türkiye Sampiyonasi sonrasi kurduk, Federasyondan ve Federasyon Danismani Gazeteci-Yazar Ethem Bakar’dan çok büyük destekler gördük. Bu yil ilk defa katildigimiz bireysel Türkiye sampiyonasinda basarili sonuçlar aldik. Simdi önümüzde iki önemli mücadelemiz var biri bu sene ilk defa yapilacak olan 14 yas alti Türkiye sampiyonasi digeri ise çok sey bekledigimiz Gençler Türkiye Sampiyonasi 14 yas altina 3 sporcu ile katilacagiz, Gençler Türkiye Sampiyonasinda takim olarak mücadele edecegiz. Her iki mücadelede takimimdan çok büyük olmasa da derece bekliyorum.” Dedi. 

Takim Kaptani Furkan Aydogan Genç Milli Takima göz kirpiyor, Geçen sene ilk defa Sualti Sporlari Paletli Yüzme Genç Milli Takimina Sporcu kazandiran Giresun bu sezon ise Furkan Aydogan i ayni kadroya kazandirmaya çalisiyor. 

 

Furkan Aydogan kamp ve Paletli Yüzme Takimindaki çalismalar hakkinda sunlari söyledi. “ Geçen sene ilk defa katildigim antrenmanlar sonrasi büyük bir heves ile yaptigim çalismalarima bu yil Okan Yilmaz’in Istanbul takimina transferi ile kaptan olarak devam ediyorum. Bu sezon ilk müsabakalar olan Bireysel Türkiye Sampiyonasinda iyi dereceler yapamasak bile ilk kez katildigimiz sampiyonada yer almak ve mücadele etmek Giresun’un ismini duyurmak adina güzel sonuçlar aldik. Önümüzdeki iki mücadele biri 14 yas alti Türkiye sampiyonasi digeri ise Gençler Türkiye Sampiyonasi her iki mücadeleye hazirlanmak adina Giresun Serenti Otelde kamp yapmis olmak gelecek adina bize moral oldu.” Dedi

Kamp boyunca günde iki ayri antrenman ile 2011 sezonunun mücadelelerine hazirlanan Giresun Mavi Mercan Su Sporlari Paletli Yüzme Takimi  Teknik Direktörü Cüneyt Sipal kamp konusunda kendilerine yardimci olan Serenti Otel yönetimi, sporcu velileri ve Federasyon Danismani Ethem Bakar’a tesekkür etti. 


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.