SON DAKİKA!

BU YIL AKSU FESTİVALİNDE MÜZİK YOK!

Ardı ardına gelen şehit cenazelerine saygı gereği bu yıl 39.Uluslararası Giresun Aksu Festivali müziksiz etkinlikler ile kutlanıyor.

Buna göre Festival Gezgin Fotoğrafçılar Derneği (GEZFOD) tarafından Atatürk Meydanı’nda hazırlanan “Giresun“ konulu Fotoğraf Sergisi ile başladı.

GEZFOD Başkanı Fatih Mehmet Gök festival için hazırladıkları fotoğraf sergisi ile üyelerinin eserlerini sanatseverlerle buluşturduklarını, 23 üyenin ,47 fotoğrafının sergilendiğini söyledi.

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu 39. Uluslararası Giresun Aksu Festivali’nin açış konuşmasında, Anadolu’nun en eski festivali olan Aksu Festivalinin yaşatılması gerektiğini belirterek; “Şehitlerimize, gazilerimize saygımızdan var. bu yıl müzik ve eğlence olmadan 3000 yıllık geleneğimiz olan festivali yaşatacağız. Hepimiz biliriz, komşuda cenaze varken evde düğün olmaz. Festivalimiz, barışı, kardeşliği, özgürlüğü, bereketi simgeler. GEZFOD her yıl festivalimize katkı sağlıyor. Fotoğraf sanatçılarımızı kutluyorum. Bu şehir bizim. Yaşadığımız şehrimize hizmet etmek boynumuzun borcu” şeklinde konuştu.
Aynı zamanda GEZFOD fahri üyesi olan Başkan Kerim Aksu; sergiyi gezmeye gelen Cumhuriyet Ortaokulu 5. Sınıf öğrencileriyle fotoğraf çektirip sohbet etti.
S
ergi açılışına Belediye Başkan Yardımcıları Murat Ersoy, Hasan Hilmi Erzincan, Mustafa Saraydemir, müdürler ve vatandaşlar katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.