SON DAKİKA!

BUGÜN 10 KASIM

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk aramızdan ayrılışının 76. Yıl dönümünde saygı ve özlemle anılıyor.

Atatürk’ün ölüm yıldönümü ile ilgili Giresun’da bazı kurum ve kuruluşların yayınladığı mesajlar;

valihasankarahan

Giresun Valisi Hasan Karahan’ın Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 76. yıl dönümü dolayısıyla yayınladığı mesaj;

“Cumhuriyetimizin kurucusu, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 76. yıl dönümünde bir kez daha minnet ve saygıyla anıyoruz.

Gazi Mustafa Kemal; siyasi – askeri dehası, fikirleri, başarıları ve düşünceleriyle sadece Türk tarihine değil, dünya tarihine adını altın harflerle yazdırmış büyük bir devlet adamıdır.

Kahraman milletimizle birlikte yeni bir devlet kurarak bizlere emanet eden Mustafa Kemal Atatürk; fikirleri ve eserleri ile bugün olduğu gibi yarın da yaşayacaktır. Onun bıraktığı mirası geleceğe taşımak ve daha da yükseklere çıkarmak hepimizin görevi ve ortak sorumluluğudur.

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyet’imizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, vatanın bölünmezliği için bu uğurda canlarını feda etmiş tüm şehit ve gazilerimizi minnet, şükran ve rahmetle yad ediyoruz.”

selahattinchp

Giresun Milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu’nun mesajı:

10 Kasım Atatürk’ün ölüm yıl dönümü onun temel felsefesini anmak ve anlamak için bir fırsat olarak görüyoruz. Cumhuriyetimizin kurucusu büyük komutan eşsiz devlet adamı ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ü özlem minnet ve şükranla anıyoruz.

kerimaksuabprojehaberi

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu’nun mesajı:

Belediye Başkanı Kerim Aksu, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızda ayrılışının 76. Yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Aksu, Büyük Önder’in her geçen gün daha da ölümsüzleştiğini ifade etti.

“Milletimizi yok etmeye çalışan düşmana karşı, Büyük Önderimizin başlattığı, Milli Mücadele, kazanılan zaferler, Çağdaş Türkiye Cumhuriyeti, onurlu birer yurttaş olarak yaşamamız için bizlere bırakılan en büyük mirastır. Mustafa Kemal Atatürk, liderliğinde vatan toprağını canlarıyla, kanlarıyla savunan tüm şehit ve gazilerimize sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz. Dünya milletlerinin, büyüklüğünü kabul ettiği Mustafa Kemal Atatürk, her geçen gün daha iyi anlaşılmakta, büyük dehası her geçen gün perçinlenmektedir.

Büyük Atatürk;

En Büyük Eserim dediğin Türkiye Cumhuriyeti’nin 91. Yılını coşkuyla kutladık. Giresun Halkı, kok kola ve inançla Cumhuriyet’i ilk günkü heyecanla sahiplenmiştir. Bizlere bıraktığın eserler sonsuza kadar yaşayacaktır. Eserlerinden ve Senden vazgeçmemiz mümkün değildir. Senin varlığın, Türk Gençliği’nin en büyük hazinesidir. Fikirlerin Işığımız, Cesaretin Karakterimiz, Cumhuriyet’in Yıldızımızdır. Hatıran önünde saygıyla eğiliyor, özlemle, şükranla, anıyoruz.”

aygunattargiresununi1

Giresun Üniversitesi Rektörü Prf. Dr. Aygün Attar’ın mesajı:

“Türkiye Cumhuriyetinin banisi, büyük devlet adamı ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü, sonsuzluğa uğurladığımız günün 76. yıldönümünde onu bir kez daha özlemle, minnetle ve rahmetle anıyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti; milletimizin büyüklüğünü, gücünü, özgüvenini, tarihteki ve uygarlığın gelişme sürecindeki rolünü gösteren, O’nun en büyük eseridir. Bu eser; günümüzde ülkemizin dünyadaki gelişmelerde söz sahibi olmasını sağlamış, etkin ve dinamik bir ülke olarak uluslararası alanda saygın bir konuma ulaştırmıştır. Böylelikle milletimizi değişen dünya şartlarına, evrensel değerlere uyum gösterme yeteneğine de sahip kılmıştır.

Demokratik, laik ve çağdaş değerlerinden oluşan kişiliğindeki bütünleştirici kimliği ve bilimi kılavuz edinmiş olan anlayışı ile Atatürkçü Düşünce Sistemi, Türkiye Cumhuriyeti Devletini milleti ile birlikte sonsuza dek bölünmez bütün olarak yaşatacak, en büyük ateşleyici güçtür.

Giresun Üniversitesi olarak dün olduğu gibi bugün de; bilimin ışığında, Atatürk’ün ilke ve devrimlerini anlayıp, gelecek nesillere taşıyacak bilinçte gençler yetiştirerek O’nu sonsuza kadar yaşatacağız. Bu duygu ve düşüncelerle aramızdan ayrılışının 76. yılında Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ü minnet, saygı ve rahmetle anıyoruz.

hasanaydinakparti

Ak Parti Giresun İl Başkanı Aydın’ın mesajı:

“Ulu Önder Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 76’ncı yıldönümünde, onu rahmet ve saygıyla anıyoruz.

Bugün Atatürk’ün aziz hatırasını yad ederken, ülkemizi onun gösterdiği muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma hedefi doğrultusunda var gücümüzle çalışıyoruz.

Mustafa Kemal Atatürk, İstiklal mücadelesinde gösterdiği askeri başarılar ve ileriyi gören adımları ile halkına umut olan, hayatını ülkesinin muasır medeniyet seviyesine çıkması için adamış, bu uğurda ilkeli bir duruş sergileyerek pek çok inkılap ve yeniliklere imza atarak, Türk tarihine derin bir iz bırakan kahramanımızdır. Atatürk, barışçı kimliği, reformları, düşünce ve aksiyonlarıyla dünya tarihine yön veren, tüm insanlığın saygı duyduğu bir liderdir..

Son 12 yıldır; Demokrasi, Hukuk, Sağlık, Eğitim, Bilim, Ekonomi, Askeri vb. birçok alandaki hizmetlerimiz ile Cumhuriyet tarihimizde rekor atılımlara imza attık. Bir yandan Gazi Mustafa Kemal’in bütünleştirici, barışçıl, yenilikçi ve çağdaş anlayışını yaşatmak ve bu ilkeleri muhafaza ederek milletimize hizmet etmeye devam ederken, diğer yandan O’nun gösterdiği muasır medeniyet seviyesine gelmek için azimle çalışmaya devam edeceğiz. Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 76’ncı yılında kendisini ve O’nun şahsında milli mücadelede görev almış tüm silah arkadaşlarını, vatanın bağımsızlığı için kanını döken tüm şehitlerimizi minnet, rahmet ve saygıyla anıyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.