Uncategorized

Bugün 10 Kasim

Vali Mustafa Yaman’in 10 Kasim Mesaji:


            “Cumhuriyetimizin kurucusu ve Milli Destanimizin yaraticisi, Essiz Kahraman Yüce Atatürk’ü aramizdan ayrilisinin 71. yilinda minnet ve sükranla aniyoruz.
 
            10 Kasimlar, artik O nun aramizdan ayrilisinin anma ve matem günü olmaktan çikarak, bize biraktigi eserlerin zenginlestirilmesine ve yeni nesillere daha iyi anlatilmasina vesile olmaktadir. 10 Kasimlarin Atatürk ün hayatini, mücadelesini, milletimize kazandirdiklari ve kazandirmak istediklerini dogru anlama bakimindan önemi büyüktür.
 
            Büyük Önder Atatürk, Türk insanina milli ruh ve benligi asilayarak yeniden ayaga kalkmasini saglayan ve Türk Milletinin tüm insanligin karsisinda saygin bir millet oldugunu ispatlayan essiz bir liderdir.
 
            O’nun önderliginde yakilan ve Anadolu topraklarindan yükselen bagimsizlik ve özgürlük mesalesi dünyada pek çok topluma da örnek olmustur.
 
            Büyük Önder M. Kemal Atatürk’ün ardindan biraktigi eserin büyüklügü milletimize gurur vermektedir. O’nun kurdugu Cumhuriyetin 86 yilda gösterdigi basarilar, gelecegimize güvenle bakmamizi saglamaktadir.
 
            Türk Milleti, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliginde, Kurtulus Savasi ile yeniden ve daha güçlü bir sekilde tarih sahnesine çikmis, bagimsizligini, milli birlik ve beraberligini sonsuza kadar yasatma azim ve kararliligini tüm dünyaya göstermistir. Mustafa Kemal Atatürk, Kurdugu Cumhuriyet ile Türk insanina çagdas uygarligin kapilarini açmis, ülkemizin kalkinmasi için de her alanda ortaya koydugu modernlesme projeleriyle bugünlere saglam ve emin adimlarla ulasmamizi saglamistir.
 
            Büyük Önder Atatürk’ün modernlesme projesini, düsüncelerini, hedeflerini, ideallerini ve ilkelerini yasamak, yasatmak ve gelecek kusaklara aktarmak hepimizin ortak sorumlulugudur.
 
            Atamizin yalniz 10 Kasimlarda degil; düsünce ufkumuzda, mücadele azmi, bizlere yükledigi sorumluluklar ve gösterdigi hedefler her zaman hatirlanmali ve hatirlatilmalidir.
 
            Bu duygu ve düsüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük devlet adami ve geçtigimiz yüzyila yön veren dünya liderlerinden biri olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ü aramizdan ayrilisinin 71. yil dönümünde saygi, sükran ve rahmetle aniyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.