SON DAKİKA!

BUGÜN BİN AYDAN HAYIRLI KADİR GECESİ

Müslüman aleminin mübarek Kadir Gecesinin hayırlara vesile olmasını diliyoruz.

Kadir gecesi nedeniyle Giresun İl Protokolünün mesajları;

validursunalisahin

Giresun Valisi Dursun Ali Şahin ; ” Rahmet, bereket ve mağfiret ayı olan şerefli ve mübarek Ramazan ayının sonuna yaklaşmanın hüznünü ve aynı zamanda; bin aydan daha hayırlı olduğu yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’de müjdelenen mübarek Kadir Gecesi’ne kavuşmanın heyecan ve sevincini yaşıyoruz.

Kadir Gecesi, Yüce kitabımız Kuran’ın indirilmeye başlandığı, esenlik ve güvenliğin her tarafa yayıldığı, sema kapılarının açıldığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği kutlu ve mübarek bir gecedir. Kulun Allah’a yakın olduğu gecelerin en önemlisidir.

İslam alemi için büyük önem taşıyan ve nimetlerinin bol olduğu Kadir Gecesi inananlar için bir fırsat gecesidir. Bu müstesna ve muazzez Gece’nin, yolumuzu ve ruhumuzu hidayet ışığıyla buluşturması en büyük dileğimdir.

Tüm insanları engin düşünmeye ve değerlendirmeye yönlendiren bu gecenin hepimizi birlik, beraberlik, bolluk, bereket, kazanç, yardımlaşma, paylaşma, dua, ziyaret, itibar, inanç, barış, mutluluk ikliminde birleştirmesini ve daha güzel bir geleceğe kapılar açmasını temenni ediyoruz.

Bu duygularla tüm hemşerilerimin Kadir Gecesini kutlar, bu gecenin ülkemize, İslam âlemine ve bütün insanlığa iyilik, güzellik ve hayır getirmesini diliyorum.”

kerimaksukadirgecesi

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu ; ” Bin aydan daha hayırlı ve mübarek ramazan ayına veda anlamına gelen Kadir Gecesinin Giresunlu hemşerilerimize hayırlar getirmesini sağlık, huzur ve barış dolu bir bayrama vesile olması dileklerimle bütün müslüman aleminin Kadir Gecesini tebrik ederim.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.