SON DAKİKA!

BULANCAK ATIŞ ÜSSÜ OLUR MU?

Karadeniz bölgesinde tabanca, tek kurşun ve yivli tüfek atışları Giresun’un Bulancak ilçesinde yapıldı.

Bulancak Pazarsuyu Jandarma Atış Poligonunda yapılan atışlara Giresun ve Ordu bölgelerinden yaklaşık 200 sporcu katıldı.

Yarışmanın organizasyonunu yapan Bulancak’ta Av Bayii Sahibi Nayim Gündoğdu, bölgede ilk defa yapılan katılımın oldukça fazla yarışmanın çok güzel geçtiğini söyledi.

Yarışmalarda dereceye girenlere çeşitli ödüller verildiğini belirten Nayim Gündoğdu, “Karadeniz silah tutkusuyla tanınan bir yer. Bizler de işimiz gereği silahla iç içeyiz. Bölgemizde sürekli trap atışı organizasyonları yapılıyor. Biz de tabanca, tek kurşun ve yivli tüfek atışları yaparak bir ilki gerçekleştirmek istedik. Yarışmamız çok eğlenceli geçti. İnşallah her yıl bunu yenilemek istiyoruz” dedi.

Tabanca atışlarında birinci Hamza Çömez, tek kurşun atışlarında birinci Özgür Efendioğlu ve yivli tüfek atışlarında ise birinci Nayim Gündoğdu oldu.

Tabanca atışı birincisine Giresun’un markası Girsan Yavuz 16 silah hediye edilirken tek kurşun ve yivli tüfek birincilerine ise otomatik tüfek hediye edildi.

Atışlara Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar, Bulancak Garnizon Komutanı Binbaşı Sadettin Şahin, Bulancak Jandarma Karakol Komutanı Üsteğmen Engin Ozan, Giresun Gençlik ve Spor İl Müdürü Zeki Atlı, Bulancak Avcılar ve Atıcılar Derneği Başkanı Kenan Özdemir ve çok sayıda davetli ile atıcılar katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.