SON DAKİKA!
topluissozlesmesi

BULANCAK BELEDİYESİ TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ

Bulancak Belediyesi ile Belediye iş Sendikası Giresun Şubesi arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı.

BulancakBelediyeTopluİsSozlesme

Belediye Başkanı Kadir Aydın, Meclis Salonu’nda düzenlenen toplu sözleşme töreninde yaptığı konuşmada, belediye ve işçi sendikası arasında 3 yıllık sözleşme yaptıklarını, buna göre birinci ile ikinci yılın ilk ve ikinci 6 aylık döneminde yüzde 7’şer, üçüncü yılın ilk ve ikinci altı aylık döneminde de yüzde 8 oranında zam yapılacağını belirti.

Aydın, daha önce verilen aile yardımına ilave olarak 30 lira ve yine çocuk yardımına da öncekine ilave olarak 10 lira zam yaptıklarını belirterek,

“Sözleşme bütçe imkanları dahilinde yapılmıştır. Daha önceki toplu sözleşmelerimizde olmamasına rağmen izin parası, sendika ikramiyesi ve Bayram yardım ilaveleri eklenmiştir.”

Pazarlık ettikleri paranın milletin parası olduğunu, bu nedenle en iyi ve verimli şekilde kullanarak hizmete dönüştürmenin gayretini sarf ettiklerini ifade eden Aydın, şöyle konuştu:

“Cimriliğimiz milletin parası olduğundan, cömertliğimiz ise fedakarlığımızdandır. Bu ikisi arasında sıkışıp kalıyoruz. Neticede emeğin bir bedeli yoktur, onu parayla tartmak, takdir etmek zordur. Ben bu zamana kadar göstermiş olduğunuz gayretten memnunum. Bundan sonraki göstereceğiniz özenden de bir tereddütüm ve şüphem yok. Hayırlı ve Uğurlu olmasını diliyorum. Allah kazandıklarımızı hayırlısıyla ailenizle birlikte, huzur içinde yedirmeyi nasip etsin. Bütün gayretimiz yapılan zammı, prosedürü tamamlayarak bu ay maaşlara yansıtmaktır.”

Belediye İş Sendikası Giresun Şube Başkanı Erdem Mert ise yapılan toplu sözleşmeden memnuniyet duyduğunu ve emeği geçen herkese teşekkür ettiğini kaydetti.

Toplu sözleşme törenine, Belediye Başkanı Aydın’ın yanı sıra, Başkan Yardımcısı Niyazi Karaibrahim, Meclis Üyeleri Ahmet Erdem, Esat Sakallıoğlu, Tuncer Korkmaz, Veysel Memiş, Ahmet Cürgül, Hamdi Alparslan, sendika temsilcisi Halit Dağlı ve sendikaya bağlı işçiler katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.