SON DAKİKA!

BULANCAK ELEKTRONİK DENETLEMEYE GEÇİYOR

Giresun’un Bulancak ilçesinde Trafik Elektronik Denetleme Sistemi (TEDES) kurulacak.

Bazı çevreler tarafından oluşan tepkilere yanıt veren Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar, tuzak kurmadıklarını, aksine vatandaşların can güvenliğini sağlamaya çalıştıklarını söyledi. TEDES’in şehir içine değil şehrin dışına kurulacağını belirten Yakar, “Amacımız tuzak kurup vatandaşı mağdur etmek değil, aksine vatandaşın can güvenliğini sağlamak. Dış yolda TIR, kamyon, otobüs ve otomobiller çok tehlikeli hızlarda seyrediyorlar. Dış yolda birçok can kaybı yaşandı. Artık yaşanmasını istemiyoruz” dedi.

TEDES’in 90-100 km sınırla kurulacağını, uyarı levhalarının 500 metre önceden başlayacağını vurgulayan Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar, “Büyük facialara neden olabilecek bir kaza yaşamadan tedbir almalıyız. Biz TEDES’i sahil yolunda düşünüyoruz. Ve hız sınırı 90 km+ yüzde 10 olmak üzere 99 km üzerinden düşünüyoruz. Geçen yıl üç tane gencimiz o yolda vefat etti. Daha önceki yıllarda yine birçok ölümlü kazalar yaşandı. Can kayıpları yaşandı, yaralılarımız oldu. Dış yolda araçlar 150-170 km hızla koca koca TIR’lar, kamyonlar ve otobüsler adeta yarış yapıyor. Bu araçlardan biri üst yoldan alt yola, parklara, oturma yerlerine veya sahilde açılan pazar yerine uçsa verilen canların hesabı kime sorulacak? Ayrıca 99 km hız sürücüyü engelleyecek bir hız değildir. Halkımızın canını korumak bizim görevimizdir. Uyarı levhaları konulacak ve sürücülerimiz uyarılacak. Burası transit yol. Vatandaşımızı etkileyecek bir durum yok. Amacımız tuzak kurmak değil, sürücülerimizin ve halkımızın can güvenliğini sağlamaktır” ifadelerini kullandı.

3 yorumlar

  1. transit yol deniyor ne işi var radarın nerde ne hız yapacağımız belli deyil duble yol yapıldı halen biz radar 90 olsun 80 olsun derdindeyiz bunun adı soygun.yüklenici firmaya nerden ödenecek bu paralar tabiki sürücülerden çıkacak.110 olması gereken yolda yüzde 10 tölörans 121 neede duble yol ordudan kurtulduk derken şimdi bulancak çıktı.yollarda yaya geçidi nerde görülmüs bir transit yoldan karşıdan karşıya geçildiği.bir bakıyorsun 50 zırt 30 olmadı 80 bir bakıyon 110 olmadı bir daha 50 nerde nsıl gidilir belli deyil

  2. bölünmüş duble yollar 120 km dir radarlarınızın ayarını ona göre ayarlayınız

  3. Bölünmüş yollar 120 km dir radar larımızı ona göre ayarlamalıyız yoksa nerde nasıl gideceğimizi şaşırıyoruz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.