SON DAKİKA!
giresunbulancakerdogankoyu

BULANCAK ERDOĞAN KÖYÜ DİLOVASI’NDA BULUŞTU

Giresun İli Bulancak İlçesi Erdoğan Köyü İstanbul Derneği ile Dilovası’nda bulunan Erdoğan Köylüler Tavşancıl Sahil Restaurant’da bir araya geldi

bulancakerdogankoyu

Dilovası Giresun’lular Dernek Başkanı Şükrü Yılmaz, İstanbul Erdoğan Köyü Derneği Başkan adayı Fahrettin Henden ve yönetimi ile Dilovası’nda ikamet eden Erdoğan Köylüler bir araya geldi.

Dilovası Giresunlular Dernek Başkanı Şükrü Yılmaz;”Siz değerli memleketllerimizi misafir etmekten çok mutluyuz. Dernekler geçmişimizden gelen gelenek ve göreneklerimizi korumamızı birlik ve btünlük içinde olmamızı sağlayan kuruluşlardır, çalışmalarınızda kolaylık ve yeni projelerinizde başarılar diliyorum”dedi.

Başkanlık için tek aday olan Fahrettin Henden;”2006 Yılında kurulan yeni bir derneğiz köylülerimizle bir araya gelerek geçmişten gelen gelenek, göreneklerimizi ve birlik beraberliğimizi sürdürmek amacıyla burada bir araya geldik. Biz yeni yönetim olarak, yeni kurulduğunda yaptığımız eksikliklerimizi gidermek için elimizden geleni yapacağız. Burada bulunan köylülerime bizi burada safir ettikleri içen ve birlik beraberlik içinde bizleri iyi günde, kötü günde yalnız bırakmadıkları için teşekkür ediyorum”dedi.

Yönetim Kurulundan olan Cemil Kızılkaya;”Sosyal duyarlılığımızı koruyoruz, her yıl Mayıs yedisi şenlikleri yaparak köylülerimizle bir araya geliyoruz, Dernek binamız da her ay bir araya gelerek sabah kahvaltısı veya öğle yemeği programları düzenliyoruz, Derneğimizin Folklor ekibi ve ekibimizin hocalarıda var, Derneğimizin genç delikanlıları ile her hafta bir araya gelerek Futbol maçı yapıyoruz, hafta sonları sabah sporu yaparak sağlıklı yaşamayı ve sporu gençlerimize aşılıyoruz ve izde onların yanında gençleşiyoruz”dedi.

Basın ve Halkla İlişkilerler Sorumlusu Ekrem Usta;”Derneğimiz Kızılay ile birlik olarak belirlenen tarihlerd Dernek Binamız dae kan bağışı yapıyoruz, bügüne kadar yaptığımız kan bağışı günlerinde en az 70 ünite kan bağışı yapıldı. Dernek olarak ihtiyaç sahibi 4 öğrencimize burs veriyoruz bu bursları da topladığımız Gazete kağıtları ile karşılıyoruz. Burada bulunan köylülerimizide bu kampanyamıza da bizlere destek vermelerini istiyorum ve karılımlarından dolayı herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Dilovası’nda ikamet etmekte olan Emür Topçu;”Dernek Başkanlığına aday olan kardeşimize şimdiden başarı dilyorum. Bizler köylülerimizle bir araya gelmekten mutluluk duyuruz, yapılan çalışmalar da bize gurur veriyor gazete toplayarak köyümüzün gençlerine burs vermekte çok güzel bir davranış inşallah verilen bursların sayısını arttıracağız hep beraber”dedi.

Organizasyon ve Basın Sorumlusu Fatih Henden;”Bizlere örnek olduğunuz için ve Diovası’nda yaşayan Erdoğan köylü Genç arkadaşlarım arasında öncü olarak seçtiğiniz için teşekkür ediyorum, yeni yönetime şimdiden çalışmalarında başarılar diliyorum, yapılacak olan Kan bağışı organizasyonlarına da çevremizdeki arkadaşlarımızla katılarak yapılan bağışları arttırırız, memleket hasretimizide bir araya gelerek gidereceğimize inanıyorum”dedi.

Birlik ve baraberlik mesajları ile sıcak bir ortamda geçen toplatı sonrasında Erdoğan Köylüler Giresunlu sanatçı Mustafa Akbaş’ın Kemençesi ve güzel yorumu eşliğinde şarkı söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.