SON DAKİKA!

BULANCAK’TA DEV SU VE ATIK SU PROJESİ

Giresun’un Bulancak ilçesinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı destekli Su ve Atık Su Projesi uygulanmaya başladı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı AB Yatırımları Dairesi Başkanlığı tarafından koordine edilen İçme Suyu Temini ve Atıksu Projesi’nin çalışmalarına başlanıldı.

Belediye Başkanı Avukat Kadir Aydın yaptığı açıklamada, 21 milyon 784 bin 623 Avro bütçeli projenin şehir merkezi etabına başlanıldığını söyledi.

Projeyle ilk olarak yaklaşık 22 kilometrelik altyapı hattının borularının değiştirilmeye başlanıldığının ifade eden Bulancak Belediye Başkanı Avukat Kadir Aydın, “Proje kapsamında yaklaşık 75 kilometre su dağıtım şebekesinin rehabilitasyonu yapılacak. 7 bin adet ev bağlantıları değiştirilecek, yeni su depolarının inşaatı ve mevcut depoların restorasyonu yapılacak. Yeni pompa istasyonlarının inşaatı ve mevcutların yenilenmesi yapılarak klorlama sisteminin kurulması ve yerel izleme sisteminin kurulması tamamlanmış olacaktır. Bu sayede içme suyunun kalitesini artırmış olacağız ve yapılacak olan atık su arıtma tesisi ile denizlerimizin ve derelerimizin kirlilik düzeyleri düşürülecektir.” Şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.