SON DAKİKA!

BULANCAK’TA MÜRSEL GÜLMEZ’E VEFA GÜNLERİ

Giresun’un Bulancak ilçesinde Tiyatro emekçisi Mürsel Gülmez’in rahmetli olmasından sonra en büyük etkinliği Bulancak Belediyesi ve Bulancak Sanat Tiyatrosu ortak bir anma programı ile düzenliyor.

Bulancak Belediye Başkanı Kadir Aydın, 14. Mürsel Gülmez Tiyatro Günleri’nin 13-19 Mayıs 2013 tarihleri arasında Bulancak’ta yapılacağını söyledi.

Kadir Aydın, Bulancak Sanat Tiyatrosu Yönetim Kurulu Üyesi Osman Akdemir ile bir restoranda düzenlediği basın toplantısında, Mürsel Gülmez’in Bulancak’ta tiyatroya gönül vermiş en önemli isim olduğuna dikkat çekti.

İlçede Mürsel Gülmez Tiyatro Günleri’nin 14.’sünü gerçekleştirecek olmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Kadir Aydın, şöyle devam etti:

“Mürsel Gülmez, yirmi küsür yıldır Bulancak’ta tiyatro perdesinin açık kalmasını sağlamış, tiyatronun alt yapısını oluşturmuş, kocaman bir çınar haline gelmiş bu etkinliğin fidanlarını dikmiş, gövdesinin oluşmasına katkıda bulunmuş bir arkadaşımızdır. Yine yaptığı bu güzel iş gibi, yine güzel bir işin peşinde 1999 depreminde hayata veda etmiştir. Kendisine Allah’tan rahmet diliyoruz. Ama iyi insanlar öldükten sonra da hatırlanmaya, öldükten sonra da anılmayı hak ediyor. Yeter ki gülümsememizi sağlayacak güzel şeyler bıraksın. Mürsel de gülümsememizi sağlayan o insanlardan bir tanesi idi.”

Kadir Aydın, Bulancak Sanat Tiyatrosu’nda görev yapanların maaş almadıklarını da açıklık getirerek, “Tiyatroda maaşlı çalışan kimse yoktur. Bütün arkadaşlar gönüllülük esasına göre çalışıyorlar” dedi.

Bulancak Sanat Tiyatrosu Yönetim Kurulu Üyesi Osman Akdemir ise, 13-19 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek Veysel Gülmez Tiyatro Günleri’nin festival yürüyüşünü 14 Mayıs Salı günü gerçekleştireceklerini belirterek, “13 Mayıs Pazartesi günü başlayan festivalimiz 19 Mayıs’a kadar değişik etkinliklerle kutlanacak” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.