SON DAKİKA!

BÜLENT YENER BEKTAŞOĞLU YOL HESABINI OYLARINIZLA SORUN

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Giresun Milletvekili Adayı Bülent Yener Bektaşoğlu, seçim çalışmaları için gittiği Giresun’un kırsal yörelerinden olan Bulancak İlçesi Aydındere Beldesi’nde, vatandaşların yol şikâyetiyle karşılaştı.

Yaklaşık 18 KM’lik Kovanlık-Aydınder’e bağlantı yolunun 11 yıldır tamamlanamadığını dile getiren yöre halkı, Bülent Yener Bektaşoğlu’na AKP milletvekillerini şikayet ederek, sorunu gündem taşımasını istediler.

“AKP’YE OY VERMEYİN HESAP SORUN”

Daha önceki yıllarda yöreye yine geldiğini ifade eden CHP adayı Bülent Yener Bektaşoğlu, bir kahvede yaptığı konuşmada, “Sırf bu yolu tekrar görmek ve sizlerle görüşmek için bugünü buraya ayırdım. Ancak 11 yıldır sizin için ve yaylacılık yapan vatandaşlarımız için çok önemli olan yolunuzun yapılamamasından üzüntü duydum. İnşallah 8 Haziran’dan sonra bu yolu en kısa süre içinde tamamlamak bize nasip olacak ”dedi.

Aydındere halkından bu seçimde AKP’ye oy vermeyerek hesap sormalarını isteyen Bülent Yener Bektaşoğlu, şunları söyledi: “yol gibi en temel insani ihtiyacı bile sizlere çok görüyorlar. Size söz veriyorum; CHP iktidarında Giresun’da ulaşılamadık tek beldemiz, köyümüz kalmayacak. Burada sadece yol değil, pek çok sorununuz var biliyorum. Mesela çevredeki yerleşim yerleriyle birlikte 4 bine yaklaşan bir nüfus var ama düzenli ve sürekli sağlık hizmeti alamıyorsunuz. Sağlık ocağınız işler hale gelmeli, teşhis ve tedavi için buraya mutlaka doktor ataması yapılmalı. Bakın göreceksiniz TBMM’de sık sık Kovanlık-Aydındere ve bu yöremizle ilgili pek çok konuyu gündeme taşıyacağım. Buraya sık sık geleceğim. Emin olun artık 8 Haziran’dan sonra sizin her zaman ulaşacağınız milletvekilleriniz olarak görev yapacağız” dedi.

CHP adayı Bülent Yener Bektaşoğlu, yörede 2-B arazileriyle ilgili mağduriyeti ortadan kaldıracaklarını da söyledi ve “bu işi vatandaşın lehine olacak şekilde çözeceğiz. Zaten seçim bildirgemizde de bununla ilgili taahhütlerimiz var”diye konuştu.

CHP milletvekili adayları daha sonra Aydındere ve Kovanlık beldesinde seçim çalışması yaptılar. Vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan CHP ekibinde Milletvekili adayları Bülent Yener Bektaşoğlu ve Basri Gürsoy’un yanı sıra; CHP Bulancak İlçe Başkanı Reşat Özdemir, eski milletvekili Rüştü Kurt ve 20 yıl Bulancak Belediye Başkanlığı görevi yapan Öner Eriş’le partinin ilçe ve belde yöneticileri de yer aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.