SON DAKİKA!

BURAK CAN KARAMANOĞLU BERKİN ELVAN YOLUNDA CAN VERDİ

İstanbul’da Beyoğlu Kulaksız Mahallesi’nde Berkin Elvan protestocusu eylemciler ile vatandaşlar arasında çıkan kavgada Giresunlu hemşerimiz Burak Can Karamanoğlu silahla vurularak hayatını kaybetti.

burakcanistanbul

İstanbul’da Berkin Elvan’ın cenaze töreni sonrası başlayan eylemler gece geç saatlere kadar sürerken, Beyoğlu Kulaksız Mahallesi’ndeki Berkin Elvan protesto gösterilerinde kan döküldü. iddiaya göre gösteriler sırasında eylemciler ile vatandaşlar arasında tartışma çıktı. Kısa sürede büyüyerek kavgaya dönüşen olayda, eylemciler vatandaşların üzerine silahla ateş açtı. Olayda 21 yaşındaki Burak Can Karamanoğlu hayatını kaybederken, 2 kişi de yaralandı.

2 GRUP KARŞI KARŞIYA GELDİ

Alınan bilgiye göre, Okmeydanı sakini oldukları belirtilen bir grup, Fatih Sultan Mehmet Caddesi’nde toplanarak tekbir getirmeye başladı.

Gruptakilerden bazılarının ellerinde sopa olduğu görüldü. Bu grup ile, Okmeydanı’nda Berkin Elvan ailesinin evinin çevresinde bekleyen başka bir grup karşı karşıya geldi. Kavga esnasında silah sesleri de duyuldu. Olayda 3 kişi yaralandı. Yaralılardan ikisi Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne, biri de Kasımpaşa’daki Deniz Hastanesi’ne kaldırıldı.

burakcanokmeydani

Başından yaralanan ve Deniz Hastanesi’nde tedavi altına alınan Burak Can Karamanoğlu kurtarılamadı.

Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan kişilerden birinin elinden, diğerinin ise sırtından yaralandığı ileri sürüldü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.