SON DAKİKA!

BURAK TOLGA BEKTAŞOĞLU 23 NİSAN MESAJI

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Giresun Merkez İlçe Başkanı Eczacı Burak Tolga Bektaşoğlu 23 Nisan Ulusal Eemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı;

“EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR”

Ulusal egemenliğe kavuştuğumuz 23 Nisan 1920’de açılan TBMM’nin kuruluşunun 93. yıldönümü ve ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara bayram olarak armağan ettiği bu mutlu günü büyük coşku ve gururla kutluyoruz.

Cumhuriyetimizin kuruluş felsefesi olan “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir.” İlkesi maalesef son günlerde iktidarın; başkanlık sistemi, açılım, reform ve çözüm süreci adı altında gündemde tuttuğu düzenlemelerin, uygulamaların etnik ve dinsel ayrılıkçı hareketleri cesaretlendirdiği, Türkiye Cumhuriyeti kavramının ortadan kaldırılmaya çalışıldığı, Türk Bayrağı taşımanın neredeyse suç sayılacağı zamanlardan geçmekteyiz. Maalesef bu durumun
Yurdumuzda tam anlamıyla kargaşa ortamı yaratmakta olduğu bir gerçektir. Bizlere düşen Türkiye Cumhuriyetinde yaşayan bireyler olarak Cumhuriyet kazanımlarına ve ülkemizin bölünmez bütünlüğüne her zamankinden daha fazla sahip çıkmaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle başta ulu önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu güne kadar meclis çatısı altında milletimize emeği geçen tüm meclis üyelerini saygı ve rahmetle anıyor, bu önemli bayramın tüm Dünya çocuklarına barış, huzur ve mutluluk getirmesini dilerken ülkemiz için de aydınlık yarınlar temenni ediyorum.

Eczacı Burak Tolga Bektaşoğlu
CHP Giresun Merkez İlçe Başkanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.