SON DAKİKA!

BURAK TOLGA BEKTAŞOĞLU;İNTİKAMLA SİYASET Mİ OLUR?

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Giresun Merkez İlçe Başkanı Eczacı Burak Tolga Bektaşoğlu, iktidar partisi temsilcilerinin verdikleri demeçlerle sunni gündem yaratma çabası içerisinde olduklarını söyledi.

Partisinin Merkez İlçe Teşkilatı’nda düzenlediği basın toplantısında konuşan Burak Tolga Bektaşoğlu “İktidar temsilcileri kamuoyunda boy göstermek adına boş işlerle uğraşıyor” dedi.

Burak Tolga Bektaşoğlu, “ Gündem soğutuluyor. Giresun için asıl önemli olan konulara değinilmiyor. Örneğin şehrin batı yakasında Karayollarının çıkardığı sorun nedeniyle halen doğalgaz çalışması yapılamıyor. Dünyaya yön verdiği iddia edilen Ak Parti iktidarının Giresun’daki İl Başkanı ise sorunu çözmeye çalıştıklarından bahsediyor. Siz daha karayollarına söz geçiremiyorsunuz dünyaya nasıl yön vereceksiniz?” dedi.

Giresun’da asıl üzerinde durulması gereken konuların, liman, doğalgaz, demiryolu, Eğribel tüneli, güney çevre yolu ve üniversite olduğunun altını çizen Burak Tolga Bektaşoğlu, “Biz Giresun politikasında dürüstlük ve samimiyet arıyoruz. İntikamla, hırsla siyaset yapılmaz. Biz Giresun’un yararına olan her şeye varız” dedi.

DİN SİYASETE ALET EDİLMEMELİ

Giresun Üniversitesi mescidinin yenileme çalışmaları nedeniyle kapatılması konusunda Ak Parti temsilcilerinin yaptığı açıklamalara da göndermede bulunan Burak Tolga Bektaşoğlu, “Dinimizin siyasete alet edilmesi çok yanlış. Bu konuda samimiyseniz ülkemizde borçları nedeniyle kapatılan camileri de dile getirin” diye serzenişte bulundu.

KÜÇÜK SANAYİ’DE BÜYÜK ‘AKSA’KLIK

AKSA’nın Küçük Sanayi Sitesi’nde kolluk kuvvetleriyle yaptığı çalışmaları da eleştiren Burak Tolga Bektaşoğlu, “AKSA yetkilileri önce, ‘Küçük Sanayi’de 40 ve 41 No’lu direkler yükseltilerek sorun çözülecek’ diye açıklama yaptı. Dün ise ‘12 yıldır en küçük itiraz yok. Şehrin idari ve siyasilerinin bilgisi dahilinde çalışmalar yapılmıştır’ diye açıklamaları var. Kendi kendileriyle çelişiyorlar” diye konuştu.

17-25 ARALIK’IN ÜSTÜ ÖRTÜLÜYOR

17-25 Aralık operasyonu hakkında da sert ifadeler kullanan Eczacı Burak Tolga Bektaşoğlu, “17-25 Aralık’ın üstü kapatılıyor. 17-25 Aralık Türkiye Cumhuriyeti’nin iktidar eliyle soyulduğunun belgelendiği tarihtir. Önce mağdur edebiyatı yaptılar, ‘Darbeciler’ dediler, ‘Parelelciler’ dediler, hırsızın önceden haberi olsun diye yasaları değiştirdiler. Ama adalet er ya da geç tecelli edecektir” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.