SON DAKİKA!

Burhan Takır; Dim Dik Ayaktayız!

Bir süre önce yaşadığı sağlık sorunları sonrası, sağlık sorunlarını çözerek görevinin başına geri dönen Tirebolu Belediye Başkanı Burhan Takır bir süredir hakkında yapılan karalama ve çarpıtmalara yazılı olarak cevap verdi.

Burhan Takır yaptığı yazılı açıklamada “31 Mart 2019 seçimlerinin akabinde yönetime gelişimiz, yönetime gelişimizi takip eden tam 30 aylık süreç içerisinde belediyemizin içerisinde bulunduğu mevcut ekonomik durum, karşılaştığımız siyasi ve iktisadi engellemeler, daha önceleri yaptığımız yazılı ve görsel açıklamalar ile halkımızın malumu olmuştur.
En nihayetinde hazırda olan mevcut hukuksuzluğu mahkemeye taşıyışımız, mahkeme süreçlerinde önümüze çıkan engellemeler, yine devam eden süreçte ekonomik problemlerimizin katlanarak artışı, mahkeme sürecinin aleyhimize sonuçlanışı, bir üst mahkemeye başvurumuz ve bu zaman diliminde cereyan eden hadiseler yine sevgili hemşerilerimizin bilgisi dahilindedir.
İlbank Genel Müdürlüğü’nü ile devam eden mahkeme sürecimizde, genel müdür ve bizzat şahsımca gerçekleşen görüşmeler akabinde vardığımız karşılıklı mutabakat neticesinde, sayın genel müdürün borç yapılandırması taahhüdü üzerine bizzat geri çektiğim mahkeme ile Tirebolu Belediyemizin borçları daha uzun vadede yapılandırılmış, mevcut sorunlarımızın bir kısmı çözüme kavuşmuştur.
Neticede Tirebolu Belediyesi emekçilerine bu durum bir can suyu olmuş, geleceğe dair umutlarına, çocukları ve ailelerine; ne mutlu bizlere ki bir sevinç kaynağı olmuştur.
Ancak ne üzücüdür ki buradan Ankara’nın göbeğine bıraksanız günlerce İlbak’ın yolunu bile bulamayacak bir grup ve kendisini bir medya kuruluşu gibi acizce lanse etmeye çalışıp bunların bezirgânlığına soyunmuş kişiler buradan rant devşirmeye, duygu istismarı yapmaya çalışmaktadırlar.
İşçi ve emekçinin bu en tabii hakkını bir lütuf, bu yapılandırma sürecini; 2014-2019 geçmiş yönetiminin telafisi mümkün olmayan siyasi ve ekonomik hatalarını görmezden gelerek, meselenin asıl muhataplarına değinmeksizin bu durumu tek başlarına düzeltmişçesine, bir tavır takınmaktadırlar.
Defaatle belirtmemize rağmen, bu ilçenin hepimize ait olduğu, bu mevki ve makamlarda bizlerin geçici olduğu, aslolanın Tirebolu ve Tirebolu Halkı olduğunu söyleyip birlik ve beraberlik çağrılarımızı her seferinde yenilememize rağmen oluşturulan algı ve söylemler bu çabalarımızın hiçe sayıldığının göstergesidir.
Altını çizerek yeniden ifade ediyorum; bu süreç bizzat şahsım, belediye meclis üyelerim, sevgili milletvekili arkadaşlarımın çabaları ve çalışanlarımızın dirayetli duruşu üzerine bir çözüme kavuşmuştur.
Tirebolu halkından bu ve bundan sonraki süreçte bu konu üzerinden rant ve itibar devşirmeye çalışanlara itibar etmemeleri başlıca ricamdır.
Kıymetli hemşerilerime her daim kapımızın açık olduğu gibi bu konu hakkında da eğer isterlerse gerekli ve en net açıklamayı bizzat yapabileceğimi bildirmek isterim.
Kazanan işçi, kazanan en yüce değer olan emek; kazanan Tirebolu Halkı olmuştur.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.