SON DAKİKA!

BURSA GEMLİK’TEN GİRESUN’A ZEYTİN FİDANI

Merkezi Bursa’da olan Bursa Giresunlular Federasyonu Bursa Gemlik ilçesi belediye başkanı tarafından hediye edilen Zeytin fidanlarını Giresun’da düzenlenen tören ile Zeytinlik Mahallesine dikti.

Giresun Zeytinlik Semtini Ve Evlerini Koruma Derneği ile Bursa’da Kurulan Giresunlular Federasyonu bugün Tarihi Zeytinlik Mahallesinde Giresun Valisi Hasan Karahan’ın da katıldığı bir etkinlikle 628 adet zeytin fidanı dağıttı.

Zeytinlik mahallesinde gerçekleştirilen fidan dikim ve dağıtım etkinliğine Giresun Valisi Hasan Karahan, Bursa Giresunlular Federasyonu Başkanı Orman Mühendisi Üzeyir Aktaş, Giresun Zeytinlik Semtini ve Evlerini Koruma Derneği Başkanı Ahmet Coşkun katıldılar.

Mahallenin adının Zeytinlik Mahallesi olmasına rağmen mahallede zeytin ağacı bulunmadığını kaydeden Giresun Zeytinlik Semtini ve Evlerini Koruma Derneği Başkanı Ahmet Coşkun, “Buraya adapte olan Gemlik türü zeytin fidanlarını getirdik. Sayın Bursa Giresunlular Federasyonu Başkanı Üzeyir Aktaş başkanımız da sağ olsunlar bizlere bu fidanları getirdiler” dedi.

Giresun coğrafyasının sadece fındığı ile değil kirazı, portakalı, mandalinası ve zeytini ile bir bütün olduğunu ifade eden Giresun Valisi Hasan Karahan, “Bu dikilen fidanlar canlanır, gelişir, bu mahalle canlanmış olur. Turizm yönünden de biz bu mahalleyi pilot bölge olarak görüyoruz. Dışarda ve içerdeki Giresunlularla birlikte el birliği ile güzel günler göreceğiz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Giresun Valisi Hasan Karahan beraberindekilerle birlikte zeytin fidanı dikimi gerçekleştirerek daha sonra vatandaşlara zeytin fidanı dağıtımı gerçekleştirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.