EĞİTİM

BURSA GİRESUNLULAR DERNEĞİ 28 ÖĞRENCİYE BURS VERECEK

Bursa’da faaliyetlerine devam eden Bursa Giresunlular derneği Giresun’un plaksı 28 öğrenciye burs verme kararı aldı.

Bursa Giresunlular Derneği İcra kurulu geçtiğimiz hafta toplanarak Eğitim Bursu verilecek öğrenciler planlamasını yaptılar.

Bursa Giresunlular Derneği yönetim kurulu başkanı Orm. Müh. Üzeyir Aktaş ve Genel Sekreter yardımcısı Şerif Aktürk’ün yapmış olduğu puanlama sistemi sonucunda ortaya çıkan tabloya göre değerlendirilmede bulunulurken 28 Öğrenciye burs verilmesi kararlaştırıldı.

Öte yandan değerlendirilme aşamasında öğrencinin ailesinin maddi durumu, anne ve babasını sağ olup olmadığı, aynı aileden başka öğrenci okuyor mu gibi detaylar titizlikle değerlendirilirken Genel Sekreter yardımcısı Şerif Aktürk’ün bu konu hakkında yapmış olduğu çalışması takdire layık görüldü.

Her ayın 28’inde öğrencilerin belirtecek olduğu hesap numaralarına yatırılacak olan eğitim burslarının öğrencilerin hesabına, öğrencilerin asıl belgelerini Burs komisyonuna ulaştırmasının ardından yatırılacağı öğrenildi.

Eğitim Bursu hakkında açıklamada bulunan Bursa Giresunlular Derneği yönetim kurulu başkanı Orm. Müh. Üzeyir Aktaş “ Arkadaşlarımızın yoğun çalışması sonrasında güzel bir eğitim burs gecesi düzenlemiştik. Çıkan sonuca göre de şuan itibari ile öğrencinin eğitim ve maddi durumuna göre 3 kategoride burs vereceğiz. Bu bursların en düşüğü aylık 100 TL olmak kaydı ile en yükseği ise 150 TL olacaktır. Hedefimiz iler ki yıllarda bu burs işini biraz daha ağırlık verip. 128 öğrencimize aylık düzenli olarak burs vermektir ” dedi.

Ayrıca Hedefe ulaşma noktasında 128 öğrenciye verilmesi planlanan Eğitim Burs’u için sizlerde derneğimiz ING Bankasından bulunan Eğitim Burs hesabına dilediğiniz miktarda katkısını sağlayabilirsiniz..

GİRESUNLULAR KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ EĞİTİM BURS HESABI

IBAN NO:TR57 0009 9009 5001 3500 100001

İNG BANKASI – BURSA – HEYKEL ŞUBESİ

Erdal Avcı / Giresun Havadis

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.