SON DAKİKA!

Bursa Giresunlular Derneği Merkezi Yenilendi

Bursa’da faaliyetlerini sürdüren Bursa Giresunlular Derneği yenilenen yönetim kadrosu ve vizyonu ile Emek Yakup Aktaş Kültür Merkezi karşısındaki yenilenen hizmet binasını faaliyete açtı.

Binanın tadilat işlerinde son aşamaya gelinirken, dernek merkezinde sosyal mesafe kurallarına uyularak misafirler ağırlanmaya başlandı.

Alanında uzman mimarlar tarafından iç dekorasyonu tamamlanan binanın içerisinde Giresun’un Kültürünü yaşatan Oğuz Boyu Çepni Kültürü ve Selçuklu Mimarisine ait dekorlara yer verildi.

Bursa’daki Giresunlulara yakışacak bir bina haline getirilen Bursa Giresunlular Derneği hizmet binası hakkında bilgi veren Bursa Giresunlular Derneği Başkanı Üzeyir Aktaş; “ Aralık ayında görevi devir aldığımızda ilk tespit ettiğimiz eksiklik dernek merkezimizin istenilen düzeyde olmamasıydı. Yönetim kurulundaki arkadaşlarımız ile birlikte karar alarak dernek merkezimizi merkezi bir konumda olan yeni yerine taşıdık. İçerisinde Giresun kültürünü yaşatan eserlerin yer aldığı binamızda , başkanlık odası, toplantı salonu, icra kurulu odası ve birde teras bulunuyor. İnşallah bu merkezimiz Bursa’daki Giresunlu hemşehrilerimizin toplanma merkezi olacak” dedi. Gelevera Kafe’de hizmete başladı.

Dernek bünyesinde restorasyonu tamamlanan Gelevera Kafe’de hazırlıklar tamamlanarak misafirlerine hizmet vermeye başladı. Dernek binası ile birlikte dekoru tamamlanan Gelevera Kafe Bursa’nın Emek bölgesinde eşine az rastlanan bir konsept ile misafirlerine hizmet vermeye başlarken, kısa sürede bölgenin gözde mekanları arasında yer alması bekleniyor.

İşletmeciliğini Levent Dur’un yapacağı Gelevera Kafe’de sabah kahvaltı tabağı, tost çeşitleri, çay ve kahve çeşitleri, dondurma çeşitlerinin yanı sıra her türlü soğuk içecekler yer alıyor.

Emek bölgesine aile ortamında oturulabilecek bir mekân olan Gelevera Kafe, normalleşme sürecine girdiğimiz şu günlerde, gerekli hijyen ve mesafe kurallarına uyarak hizmete açıldı.

Resmi Açılış Töreni için normalleşme sürecinin tamamlanmasını bekliyoruz

Emek Yakup Aktaş Kültür Merkezi karşısında hizmet vermeye başlayan Bursa Giresunlular Derneği Genel Merkezi ve Gelevera Kafe, Pandemi süreci nedeniyle halkın sağlığı göz önünde bulundurularak renkli bir açılışının töreninin şu için düşünülmediğini belirten başkan Aktaş, normalleşme süreci ülkemizde tamamlanmadığında resmi açılışın yapılacağını belirtti.

Haber: Erdal Avcı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.