SON DAKİKA!
bursagiresundernegi

BURSA GİRESUNLULAR DERNEĞİNE MUHTEŞEM AÇILIŞ

Bursa Giresunlular için Emek’ten başlayan bir rüya olmuştu. Yıllarca Giresunlular Bursa’da Emek ile anılır bu efsanenin mimarı ise Rahmetli Emek Belediye Başkanı Yakup Aktaş dilden dile söylenirdi.

giresunlulardernegibursa

Yakup Aktaş’ın hakkın rahmetine kavuşması ile Bursa ilinde yaşayan Giresunlular dağınık bir görüntü içine girdiler. Ama ikinci kuşak bir Aktaş Bursa’da yaşayan Giresunlu hemşerilerimizi bir araya toplamaya yetti. Orman Mühendisi Üzeyir Aktaş hafta sonu öyle bir açılış gerçekleştirdi ki; Yıllardır Bursa’da yaşayan Giresunluların üzerinden ölü toprağını atmasına vesile oldu.

İşte o açılış haberi;

Bursa Giresunlular Derneği Genel Merkezi’nin açılışı Fethiye Mah. Atabulvarı üzerinde yoğun katılım, coşku, heyecan ve aşırı sağanak yağışın altında yapıldı.

Açılışa Ak Parti Bursa İl Başkan yardımcısı İsmail Edebali, Bursa İl Sağlık müdürü Özcan Akan, Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Ak Parti Osmangazi ilçe başkanı Cihat Çini, Bursa İl Genel Meclis üyesi hemşerimiz Hüseyin Güvendi, Bursa İl Emniyet Müdür Yardımcısı hemşerimiz İbrahim Çelik, Gemlik Belediye Başkan Yardımcısı hemşerimiz Muharrem Sarı, Bursa Teknik Üniversitesi Genel Sekreteri Harun Turan, Uludağ Üniversitesi Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği bölüm başkanı hemşerimiz Prof.Dr.Ali Osman Demir, Bursa il vaizi İbrahim Sezer, Buski Arıtma Tesisleri daire başkanı Cevdet Kaya, Bursa Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma daire başkanı Bahattin Kuşoğlu, Ak Parti Yıldırım İlçe başkan yardımcısı hemşerimiz Yücel Can, Ak Parti Osmangazi yönetim kurulu üyesi hemşerimiz Mustafa Ateş’in yanı sıra bir çok alanda Bursa’da kendini kanıtlamış söz sahibi hemşerimiz ve vatandaşlar katıldı.

Yoğun yağmur altında Kahvaltılı olarak gerçekleştirilen açılış törenine çok sayıda hemşerimiz katılırken gösterilen birlik ve beraberlik görüntüsü Giresunluların artık Bursa’da da “Gabuğunu Gırdığını” gözler önüne serdi.

giresunlulardernegibursa

Açılış konuşmasını Bursa Giresunlular Derneği Yönetim kurulu başkanı Orm.Müh.Üzeyir Aktaş yaparken, “Uzun uğraşlar ve emek sonucu yeni mekanımıza taşınmanın mutluluğu ve onurunu yaşıyoruz. Bundan sonra Bursa’da daha etkin, projeleri ile Bursa’nın gelişimine katkı sağlayacak kurumsal bir yapısı olan dernek anlayışı ile çalışmalarımızı hızlandıracağız” dedi.

Derneğin Genel Merkezinin hazırlık aşamasında destekleri olan kişilere de teşekkür eden Aktaş, “Derneğimizin bugünlere gelmesinde maddi ve manevi katkıları olan kişi ve şirketlere çok teşekkür ediyorum. Yapmış oldukları hizmetin karşılığını toplumlarının gelişimlerine ışık olarak görüyor, inşallah bu kişileri 2-3 Haziran’da Orhaneli’de yapılacak Otçu Göçü Şenliği’nde onore etmeyi planlıyoruz” dedi.

Bursa İl Vaizi İbrahim Sezer’den açılış duası; Bursa İl Vaizi Eski Dini Ateşe Tirebolulu hemşerimiz İbrahim Sezer birlik beraberlik ve başarılı bir gelecek temenni ettiği duasına bütün katılımcılardan amin geldi.

Kurdeleyi Kurucu Başkan Mehmet Kabadayı Kesti

Derneğin açılış kurdelesini derneğin kurucular kurulunda yer alan Mehmet Kabadayı kesti.

Kurdeleyi kesen Kabadayı, “1991 yılında 5-6 Giresunlu ile temelini attığımız derneğimizin bugünlere gelmesinde emeği olan herkese şükranlarımı sunuyorum. Genç yeteneklerden oluşan bu yönetimin Bursa’da büyük ses getireceğinden hiç de şüphem yok. Siz değerli hemşerilerimize burada düşen onlara destek olup, bu birlik ve beraberliği artık siyasi ve ekonomik bir güç olarak kullanılmasına katkı sağlamak olmalıdır.” dedi.

Çelenk ve Telgraf Yağdı

Yoğun programları nedeniyle açılışa katılamayan bazı bürokratlar ise açılışa telgraf ve çelenk göndererek hayırlı olsun dileklerinde bulundular.

Ak Parti Grup Başkan Vekili Nurettin Canikli, Giresun Valisi Dursun Ali Şahin, Ak Parti Giresun Millet Vekili Mehmet Geldi, Ak Parti Giresun Milletvekili Adem Tatlı, CHP Giresun Milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu, İl Dışında olan Bursa Büyükşehir Belediye başkanı Recep Altepe, Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, Osmangazi Belediye başkanı Mustafa Dündar, Nilüfer Belediye başkanı Mustafa Bozbey, İl Sağlık Müdürü Özcan Akan, Giresun Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Cinel, Karadeniz İnşaat, Okumuş İnşaat, İng Bank Heykel Şube müdürü Gökhan Yılmaz, Kukul Pide Adem Kukul, Tek Ticaret, Elif Çiçekçilik, Bahattin Kuşoğlu, İs-ba Doğalgaz açılışa çelenk gönderen isimler oldu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Bursa Milletvekilleri Hakan Çavuşoğlu, Hüseyin Şahin, İsmail Aydın, Aykan Erdemir, Turhan Tayan, Bursa İl genel meclis başkanı Nedim Akdemir de telgraf çekerek hayırlı olsun dileklerinde bulundular.

Erdal Avcı / Giresun Havadis

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.