Uncategorized

Bursa da Giresun Nidalari Yükseldi

Sunuculugunu Salih Sahan’ in yaptigi Geceye;  Bursa Giresunlular Dernegi Kurucu Baskani Mehmet Kabadayi,  Ak Parti Bursa Milletvekili Adaylari Cafer Yildiz, Sadettin Cangül, Ak Parti Bursa Il baskan yardimcilari Ahmet Köken, Ismail Bilgiç, Mhp Bursa Milletvekili Adaylari Gülten Sürücü ve Hasan Toktas, Mhp Bursa Il Baskani Tevfik Topçu, Mhp Bursa Il Baskan yardimcisi Turan Toprak, Chp Bursa Milletvekili Adayi Ilhan Demiröz, Nilüfer Belediye Baskani Mustafa Bozbey, Gemlik Belediye Baskan yardimcisi Muharrem Sari, Nilüfer Belediye Meclis üyesi Adil Kayaoglu, Halkin Sesi Partisi Bursa Il baskani Osman Mestan ve  Milletvekili adaylari Soner Aksoy, Fatma Koca, Mehmet Karakoyun, Demokrat Parti Bursa Milletvekili Adayi Yusuf Öz, Azmi Kaya, Vakiflar Ekspertiz Bölge Müdürü Abdurrahman Tig, Bursa Il Genel Meclis üyesi Hüseyin Güvendi, Bursa Giresunlular Dernegi eksi baskani Naci Özbay, Nilüfer Ilçe Milli Egitim Sube Müdürü Kemal Aslan, Gürsu Halk Egitim Müdürü Ali Bayrak, Gürsu Ptt Müdürü Ibrahim Minak, Yrd.Doç.Dr.Yakup Canitez, Dr.Nihal Emiroglu, Av.Sansal Hereklioglu, Emek Samsunlular Dernegi baskani Kenan Balci, Korteks Dokuma Müdürü Mutlu Zivali, Osmangazi Belediyesi Meclis üyesi Orhan Aydin,Rizeliler Dernegi baskani Sebahattin Varli, Trabzonlular Dernegi baskani Orhan Aygün, Gümüshane’ liler Dernegi Baskani Enver Üçüncü, Kastamonu Çevre illeri dernegi baskani Ismail Tiftik  Trabzon ve ilçeleri dernek baskani Yusuf Birinci’ nin yani sira vefakar  Giresunlular katildilar.

 

BIRLIK MESAJI VERILDI

 

Gecenin anlamina istinaden söz alan Bursa Giresunlular Dernegi Baskani Orm.Müh.Üzeyir Aktas Bu programin hazirlanmasinda emegi geçen tüm ilçe ve köy dernek yöneticilerinin  yani sira 2,5 aydir çalisma içersin de olan  tertip komitesi arkadaslarima ve gecenin yapilmasina maddi katkilari olan sponsor firma ve yetkililerine huzurlarinizda tesekkürler ediyorum dedi. Aktas kürsüden Birlik mesajlari verirken, 1,5 yil önce devir aldiklari Bursa Giresunlular Derneginin çitasini daha da yükseklere tasiyacaklarinin sinyalini verdi.

ONUR PLAKETI MEHMET KABADAYI’ YA

 

20 yil önce yapmis olduklari özverili çalismalar ile Bursa’ da bulunan Giresunlular üzerinde büyük emekleri olan Ipsan, Italteks’ de Genel Müdürlük ve DOSAB’ da yönetim kurulu üyeliginde bulunmus, Bursa Giresunlular Dernegi Kurucu Baskani Mehmet Kabadayi’ ya Onur Ödülü verildi. Verilen ödül karsisinda çok duygulanan Kabadayi;  yeri geldi çok yorulduk, yeri geldi ailemizden, isimizde yoksun kalarak bu camianin yükselmesi için çabaladik. Simdi görüyorum ki bu çabalarimiz bosa gitmemis, sizleri böyle hep bir arada görmek, birlik ve beraberlik anlaminda böylesine güzel bir tablo olusturmaniz  bizlere bu dönemlerde en iyi ilaç oluyor dedi.

SANATÇILAR IZLEYICILERI BÜYÜLEDI 


 

Karadenizli sanatçilar arasinda kendini ispatlamis durumda olan Sinan Yilmaz söyledigi sarkilar ile izleyicilere doyumsuz anlar yasatirken, Kuzeyin Kizi Süreyya’ da sahnede göstermis oldugu performansi ile göz doldurdu. Yöremizin güçlü sesi Yilmaz Turan’ da Feshane’ den Bursa’ ya gelerek hemserilerine akillarda kalacak bir gece yasatti. Söyledigi Yayla türküleri dinleyicileri derinlere götürdü.

 

Haber: Erdal Avci

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.