Uncategorized

Bursa da Kocayayla Hazirliklari Basladi

Bursa Giresun Dernekleri tarafindan düzenlenen Geleneksel Bursa Keles Kocayayla Otçu Göçü Senligi bu yil  26-27 Haziran da (Cumartesi- Pazar) yapilacak.


Bursa’ da artik geleneksel hale gelen, Bursa’ daki hemserilerimiz tarafindan kabullenmis olan Kocayayla Otçu Göçü senlikleri hazirliklari bu yil erken basladi.

 

Bursa Giresunlular Dernegi yönetim kurulu baskani Orm. Müh. Üzeyir AKTAS yapmis oldugu açiklama da sunlara degindi.
‘’ Otçu Göçü Yayla senliginin, Türkmen Çepni Boyu’nun Orta Asya’ dan getirdikleri ve yüzyillarca Giresun yaylarinda kutladiklari bir  gelenek oldugunu hatirlatan AKTAS,  dedelerimiz, atalarimiz bu senligi nasil kutluyorlarsa bizlerde ayni sekilde kutlayacagiz. Bu sene dernek yönetimi olarak bu etkinlige ayri önem verdigimizden dolayi tarihini simdiden tüm katilimcilara duyuralim istedik. Hemserilerimiz bu tarihlere dügün, sünnet törenlerini denk getirmesinler’’ dedi.

  

26 Haziran Cumartesi günü Kocayayla’ ya kurulacak çadirlar ile baslayacak olan etkinlik, Cumartesi gece ve Pazar günü katilacak birbirinden degerli Giresunlu sanatçilarin söyleyecegi Giresun Türküleri ile devam edecek.  

Ayrica Bursa Keles Kocayayla Otçu Göçü senligine katilmak isteyen Giresun’ lu sanatçi ve hemserilerimizin  Komite baskani Ismail Akdogan ile irtibat kurarak programda sahne almalari konusunda kendisinden destek alabilirler. Ismail Akdogan’ a 0 533 485 75 28 nolu telefondan ulasabilirsiniz.

Kaynak: Erdal Avci

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.