Uncategorized

Buyurun Cenaze Namazina

 

Giresun Il Özel Idaresine ait Ankara Ahmetler deki Giresun binasi ile ilgili polemik sürüyor. 5 Agustos tarihinde yapilan ihalede binayi kiralama hakkini alan Erek Insaat Valilik tarafindan yapilan son açiklamayla ilgili Yesilgiresun un sorularini cevaplandirdi. Firma yetkilisi Erol Demiroglu, Valiligin açiklamasini hayretle okuduklarini ve konunun asil Valilik tarafindan çarpitildigini ileri sürdü. Demiroglu; “Evet biz 2008 yilinda binada yapilan soygunu biliyorduk, bunu bilerek ihaleye girdik zaten. Ufak tefek hirsizliklar olmustu. Ama asil büyük talan ihaleyi bizim aldigimizin hemen ertesi günü yasandi” dedi.

 

IL ÖZEL IDARE VE VALILIK SEYIRCI KALDI;

 

Erol Demiroglu, bina içersinde bulunan 5 ton agirligindaki havalandirma makinesinin, 23 ton agirligindaki buzdolaplarinin, 2 ton agirligindaki çamasir makinelerinin ve mutfak aksaminin 5 Agustos tan sonra çalindigini ileri sürerek, “Ben hemen durumu faksla Giresun Il Özel Idaresine bildirdim. Genel Sekreter Cumhur Melikoglu na durumu anlattim. Bir heyetin gelip durum tespiti yapmasini istedim. Resmi yazi yazdik. Yazimiza cevap bile vermediler. Daha sonra biz sirket olarak mahkeme kanali ile hakime binada durum tespiti yaptirdik. Bunu Giresun Valiligine ve Özel Idareye bildirdik. Yine bir ses çikmadi. Giresun daki yöneticiler bir heyet olusturup Ankara ya gelme lütfunda bile bulunmadilar. Oturduklari yerden durumu kurtarmanin pesine düstüler” iddiasinda bulundu.

 


 

“KAÇAK KATI BIZE IHALE ETMISLER”

 

Erek Insaat firmasi sahiplerinden Erol Demiroglu, asil düsündürücü olan konunun ise Ankara daki binanin kaçak çati kati oldugunu söyledi. Demiroglu; “Düsünün devletin resmi kurumu binayi ihaleye çikariyor. Binadaki kaçak çati katini da ihalenin içersine koyuyor. Biz Çankaya Belediyesi nden binanin çati katinin kaçak oldugunu belgeledik. Yani akil alacak gibi degil, Il Özel Idaresi, Valilik binadaki kaçak çati kati ihaleye koyuyor. Kardesim sen devletin resmi kurumusun devletin resmi kurumu kaçak yapilan kati ihaleye koyar mi? Böyle bir seyi ömrümde duymadim” dedi.
Demiroglu, Özel Idarenin sözlesmeyi fesh edip, teminatlarini yakmalarini ve binayi yeniden ihaleye çikaracaklarini açiklamalari ile ilgili olarak ise;” Biz elimizdeki belgelerle zaten konuyu mahkemeye tasidik. Mahkeme sonunda kimin hakli oldugu ortaya çikar” diye konustu.

 

Kaynak: Yesilgiresun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.