SON DAKİKA!

ÇALDAĞ’DA CAN PAZARI 2 KİŞİ KURTARILDI

Giresun’un Mekeze bağlı Çaldağ köyünde faaliyette bulunan taş ocağında meydana gelen heyelanda Kamil Peker ve Umut Özdemir tonlarca kayanın arasında kaldı.

caldakazacanli

Giresun’un Merkeze bağlı Çaldağ Köyünde Karayolları’na taş çıkartan özel bir firmaya ait taş ocağında çalışma yapılırken sabah heyelan meydana geldi. Meydana gelen heyelanda kepçeyle birlikte kepçe operatörü Kamil Peker ve kepçenin yağcısı Umut Özdemir, tonlarca kaya ve toprağın altında kaldı. Kepçenin devrilmesiyle yaşam alanı oluşan aralıkta sıkışan Kamil Peker ve Umut Özdemir ‘i kurtarmak için AKUT, AFAT, UMKE, İtfaiye ve Jandarma adeta zamanla yarıştı.

Kepçe operatörü Kamil Peker, kısa sürede sıkıştığı kayalıklardan kurtarılırken, Umut Özdemir’i kurtarmak için bir süre mücadele edildi. Yapılan yaklaşık yarım saatlik çalışmanın ardından Umut Özdemir’da sağ olarak kayalıklardan çıkartıldı. Sağlık durumu yerinde olan Umut Özdemir’in hafif şekilde sıyrıkları olduğu görüldü. Heyelandan çıkartılan yaralılar Giresun Prf. Dr. A. İlhan Özdemir Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Olay yerinde incelemelerde bulunan Giresun Valisi Hasan Karhan ise olayda bir ihmalin olup olmadığı konusunda incelemelerde bulunulacağını söyledi. Giresun Valisi Hasan Karahan “Karayolları’nın taş ihtiyacının karşılayan taş çıkarma esnasında yapılan çalışmada kaza meydana gelmiştir. Heyelan altında kalan arkadaşlarımız sağlıklı bir şekilde çıkartılmıştır. Olayda bir ihmal olup olmadığı konusunda gerekli incelemeler yapılacaktır” dedi.

Vali Hasan Karahan daha sonra arama kurtarmada göre yapan ekipleri kutlayarak birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.