Uncategorized

Çalismayan Fenerler Faciaya Davetiye Çikartiyor

Özelikle Karadeniz deki balik bosaltmak amaci ile yaptirilan limanlardaki eksikler facialara davetiye çikartiyor. Sorun yasanan limanlardan biri de Görele limani. Limandaki fenerlerin çalismamasi gece balik bosaltmak için gelen balikçi motorlarini zor durumda birakiyor. “Limana göz karari ile giriyoruz.” diyen büyük tekne kaptanlari “Fenerler çalismadigi için mendirekteki kayalari gece karanliginda seçmek oldukça zor oluyor. Zaten zemin taramasi da yapilmadigi için teknelerimiz limanda sig olan yerlere saplaniyor.” dedi.


Görele Su Ürünleri Koperatifi Baskani Ibrahim Mimiroglu sikintilari anlatirken limanlarin ödeneksizlikten dolayi bitirilemedigine dikkat çekti. Mimiroglu özelikle balik bosaltma limanlarinda bir çok eksik oldugunu dile getirdi. “Mesela Görele limaninda fenerler çalismiyor, gece buraya balik bosaltmaya gelen balikçi tekneleri limana nasil yanasacak düsünülmüyor. Bunlar sandal degil koskoca gemi, artik yetkililer bunun farkinda degil.” dedi.


Baskan Mimiroglu, “Hükümetimizden buralari bitirecek ödenegin buraya tahsis edilerek bu limanlarin bütün islerinin bir facia yasanmadan bitirilmesini istiyoruz.” diye konustu.


Konuyla ilgili bilgi aldigimiz Demiryollari Limanlari ve Hava Meydanlari Insaati Genel Müdürlügü Trabzon Bölge Müdürü Nurettin Aydin, eksikleri bildiklerini belirterek, “Ödenek geldikçe kalan isleri tamamlamaya çalisiyoruz, öncelikli olanlari bitirip isletmeci belediyelere devretmek için elimizden gelen gayreti sarf ediyoruz.” dedi.


Nurettin Aydin 2010 yilinda eksik altyapi islerinin bitebilecegini, üst yapilarin da Belediyeler ve Koperatifler tarafindan yapilamasi gerektigini sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.