Uncategorized

Çanakkale 86 Yil öncede Giresunlulari Bekliyordu

Çanakkale’de yasayan Giresunlular tarafindan 3 yil önce kurulan Giresunlular Kültür ve dayanisma dernegi bu yil 3.Geleneksel Giresunlular gecesini basari ile organize etti.


Dernek baskani Yrd.Doc.Dr. Selçuk Ipek Baskanligin’da kurulan bir komitece organize edilen geceye Istanbul ve Türkiye çapinda Gümrük Müsavirligi Hizmeti veren Gülmüs Gümrükleme Sahibi Göreleli hemserimiz Zeki Gülmüs sponsorluk yapti.

 

Geceye Giresun tanitim slaytindan sonra Emekli General Fahrettin Altay in anilarindan yapilan alintiyi Dernek Yöneticisi Ögretmen Birgül Uyar okudu alinti; Giresun dan gelecek olan 47.ci Gönüllü “Giresun alayi için Ingiliz kusatmasi altindaki cephe askerlerine komutan kisaca Giresun dan Gelecek olan 47.ci alay sabaha ulasacaktir dayanin aslanlarim diyordu deyince salonda duygu dolu alkis sesleri yükseldi.

 

Geceye Isadami Zeki Gülmüs,Isadami Cevat Korkmaz,Isadami Ahmet Kaya,Giresun Valiligi Özel Kalem Müdürü Halil Cansiz, Girdef Genel Baskani  Sitki Ada,Girdef Genel Baskan Vekili Gazetemiz Imtiyaz Sahibi Ethem Bakar, Girdef Genel Baskan Yardimcisi Nazmi Güler, Girdef  Yönetim Kurulu Üyesi Nazmi Can,Girdef Yönetim Kurulu Üyesi  Marmarali Çotanaklar Baskani Hasan Alim,Giresunspor Baskan Yardimcisi Osman Karahan,Giresunspor Genel Kaptani Hakan Karaahmet,Esenler Tüm Giresunlular Dernegi Baskani Fatih Kuloglu,Çanakkale Giresunlular Dernegi bütün yöneticileri ve üyeleri ile Çanakkale’deki Karadeniz dostlari katildi.

 


 

 

Gece ünlü sunucumuz Musa Ada’nin sunumu ile baslarken dans müzigi ile geceyi hazirlayan kadro esleri ile dans ettiler, sirasi ile yine Çanakkale Giresunlular  dernegi tarafindan kurulan ve desteklenen Halil ve ekibi Giresun türkülerini baglama ile çalarak söyledi.

 


 


 

 

Geceye asil rengi Kemençe üstadi Serif Pir katarken kemençe sesini duyan Giresunlular piste kostu ilerleyen saatlerde geceye assolist olarak katilan Elifçe söyledigi birbirinden güzel Karadeniz ezgileri ile gece boyunca herkesi hop oturtup hop kaldirdi.

 


 


 

Geceye sponsorluk yapan Zeki Gülmüse Çanakkale Giresunlular dernek baskani Yrd.Doc.Dr.Selçuk Ipek tarafindan bir plaket takdim edildi.

 


 

Istanbul Giresunlular Federasyonu Genel  Baskani  Sitki Ada Dernek Baskani Yrd.Doc.Dr. Selçuk Ipek ve yönetim kuruluna yaptiklari basarili çalismalar nedeniyle federasyon tarafindan takdir amaçli bir plaket takdim etti.


 


 

Geceye katlan Giresunspor  yöneticileri takim futbolculari tarafindan imzalanan formayi Çanakkale Giresunlular Dernegine hediye etti. Bu  formayi  1000 TL karsiliginda alan Cevat korkmaz tekrar dernege hediye ederek  büyük bir jest yapti.
Geceye Katilan Isadami Ahmet Kaya ise yine 1000 TL vererek aldigi formayi ve kemençeyi dernege hediye etti.
Valilik Özel Kalem Müdürü Halil Cansiz bir yil sonra yapilacak geceye Gifsad folklor ekibini göndermeyi tahhüt etti.


 


 

 

Marmarali Çotanaklar taraftar grubu baskani Hasan Alim baskana Giresunspor atkisi hediye etti.


 


 

Girdef Baskanlik Divani Üyeleri Gecenin adeta seref konugu oldu.

 


 

Gazetemizin Istiraki Olan Asorti Ayakabi Yöneticileri Ayni zamanda Gazetemiz Çorlu Temsilcisi Emre Ilerisoy ve Çanakkale Temsilcisi Cihat Gönülkirmaz da geceye katilarak Giresunlulari yakindan tanima firsati buldu

 


 


 

Muhtesem dakikalar geçiren davetliler evlerine mutlu ve eglenmis olarak döndüler. Gece sonunda protokol ile yönetim resim çektirmeyi ihmal etmediler.

 

Degerli okurlarimiz gecenin resimleri hazirlanacak slayt esliginde çok yakinda gazetemizde olacaktir.

Gecede gazetemize gösterilen teveccüh nedeniyle basta Çanakkale Giresunlular dernegi Baskani Sayin Yrd.Doç.Dr.Selçuk Ipek baskanligindaki bütün yöneticilere tesekkür ediyoruz.

Gurbetçi Giresun Gazetesi Yazi Isleri Müdürlügü

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.