SON DAKİKA!

CANER AKGÜN İNTİHARINDA ŞOK GELİŞME!

Şanlıurfa’da, geçen yıl eylül ayında konutunda intihar eden Bozova Kaymakamı Caner Akgün’ün ölümüyle ilgili başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan 6 kişiden İl Genel Meclis Üyesi Bahri Aksoy ile köy muhtarı Halil Yılmaz tutuklandı.

canerakgunintiharıgelisme

Bozova Kaymakamı 1 çocuk babası 31 yaşındaki Caner Akgün, geçen 22 Eylül’de yalnız bulunduğu kaymakamlık konutunda, kapıda nöbet tutan polisten aldığı silahla intihar etti. Kaymakam Akgün, Giresun’da toprağa verilmişti.

GERİDE MEKTUP BIRAKTI

Kaymakam Akgün’ün, intihar ettiği gün konutunda bıraktığı mektuba savcılık tarafından el konuldu. İçişleri Bakanlığı müfettişleri ile polis, Kaymakam Akgün’ün yazdığı mektup ve bazı notları incelemeye aldı. Yapılan incelemelerin ardından polis, savcılık talimatı ile dün sabah saatlerinde aralarında AK Partili İl Genel Meclisi üyesi Bahri Aksoy, Bozova’nın Kılıçören Köyü Muhtarı Halil Yılmaz ile İl Özel İdaresi ve Bozova Kaymakamlığı’nda görevli 6 kişiyi gözaltına aldı. Polisteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 6 kişiden 4’ü tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılırken, Bahri Aksoy ile Halil Yılmaz tutuklandı. Kaymakam Akgün’ün intiharından 4 ay sonra gelen tutuklama kararının gerekçesi dosyadaki gizlilik kararı nedeniyle açıklanmadı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.