SON DAKİKA!

CANİKLİ AİLESİNE ŞİMDİ DE HIRSIZLIK ŞOKU!

Bir süredir hasta olan ve tedavi gören Ak Parti Giresun Milletvekili Nurettin Canikli’nin Samsun’da müteahhitlik yapan kardeşi Fahrettin Canikli bugün yaklaşık 200 bin türk lirasını hırsızlara kaptırdı.

Samsun’da kimliği belirsiz iki kişi, Eski Gümrük Bakanı, Ak Parti Giresun Milletvekili Nurettin Canikli’nin müteahhit olan kardeşi Fahrettin Canikli’nin otomobilinden 194 bin 700 lira çaldı. Polis şüphelilerin yakalanması için soruşturma başlattı.

Olay bugün Samsun’un Atakum İlçesi Mimar Sinan Mahallesi İlkadım Kız Öğerenci Yurdu bahçesinde meydana geldi. İddiaya göre Eski Gümrük Bakanı, Ak Parti Giresun milletvekili Nurettin Canikli’nin Samsun’da yaşayan ve müteahhitlik yapan kardeşi Fahrettin Canikli, ev satışından aldığı 194 bin 700 lira parayı poşete koyup 55 AC 348 plakalı otomobiliyle olay yerine geldi. Poşet içindeki parayı arka koltukta bırakıp aracını park edip yanından ayrıldı. Bu sırada otomobilin yanına gelen kimliği belirsiz iki kişi otomobilin sağ arka camını kırıp poşet içindeki parayı alarak kaçtı. Cam kırılma sesinin duyulması üzerine hırsızlık olayı ortaya çıkınca Canikli, polisi arayıp ihbarda bulundu. Polis otomobilde parmak izi çalışması yaptı. Yurdun güvenlik kamerasında yapılan incelemede, Canikli’nin aracının yurda girmesinden kısa süre sonra içinde iki kişinin olduğu lacivert renkli bir otomobilin bahçeye gelip güvenlik görevlilerine, Canikli ile birlikte geldiklerini söyleyerek içeriye girdikleri ve aracın camının kırılmasından sonra otomobille birlikte ayrıldıkları tespit edildi. Polis olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı.

Kaynak: Cumhuriyet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.