SON DAKİKA!
aytekindegerli

ÇARŞI SAKAL GİBİDİR….

Değerli okurlarım bu yazımda engelliler ile ilgili yazıma ara verip, güncel bir konuya değinmek istedim.

carsi

Bilindiği gibi “1453 kartalları” diye grup çıktı.”çarşı’ya” karşı.Ama şunu bilin ki!! Bizim için tek bir 1453 vardır. O da İstanbul’un fethidir.
Kendine taraftar süsü verip büyük Beşiktaş’ımıza ve dünyaca tanınan“Çarşı” grubunu bitirmek amaçlı kurulan ve arakasına bir siyasi partiyi alıp, gövde gösterisi yapan küçük bir guruptan başka bir şey olmayıp futbolumuza siyaset katmak isteyenlerdir.

Buradan 1453’ü kuran arkadaşıma sesleniyorum;
Çarşıyı kuranlardan biri benim diyorsun.Peki o “A” harfi 30 yılı aşkın bir gruptur..O “A” harfi o zaman “komünist” işarati değilmiydi.. Şimdi ne olduda “A’nın” şekline laf ediyorsun.Vede eski tribün arkadaşlarını karalıyorsun senin hiç mi çarşıdan arkadaşın,eşin,dostun,kardeşin yok.Onların yüzüne nasıl bakıyorsun?para ve post için dost mu satılır?Hem yanlışının var arkadaşım.Çarşıda; komünistide,var Ülkücüsüde var,sağcısıda,solcusuda,alevisi,sunisi anlayacağın her türlü insan var…Ama çarşı’ya girince hepsi biter.Tek aşk kalır Beşiktaş…
Şunu bilin ki; Çarşı sadece taraftar grubu değildir.

Çarşının ne olduğunu anlatmaya gerek yok aslında…Çarşı toplumsal bir gruptur.

Yeri geldiğinde Van için üşüyen,yeri geldiğinde çöpten mavi kapak toplayarak engellilere destek veren,cebinde 1 tl’si olup mendilci çocuğa veren ama mendilini almayan,kızılay’a kan veren vb gibi.Sosyal aktivitede bunan temiz kalpli gençlerden oluşur.

Çarşının size ne gibi bir garezi olabilir ki;
Asya kartalları kuruldu bir şey mi yaptık? Esenler gurubuna bir şey mi yaptık? Vb guruplar kuruldu hiçbir renkdaşımızı ayırmadan bunca yıl omuz omuzaydık.
Çarşı’yı Fenerbahçeliside, Galatasaraylısıda,hatta yurt dışında bile sempatizan olarak kabul etmiştir.
Niye siz söyleyeyim;
Siz yani “1453 kartalları” büyük Beşiktaş’ımızı ve çarşı’yı karalamak niyetindesiniz. Ama şunu bilin ki! Ne siz nede arkanızdaki parti,Beşiktaş’ımızı ve Çarşı’yı bitiremezsiniz.
Çünkü;”Beşiktaş ve Çarşı sakal gibidir kestikçe daha gür çıkar!!!!!!!!!!!”

Aytekin Değerli

3 yorumlar

  1. Kürşad kızılay

    Çarşı ruhunu işte anca böyle anlatılırdı. Teşekkürler Aytekin kardeşim.

  2. Bence sıkıntı yok. Beşiktaş’ın aydınlık karasında kaybolur, kara çalmaya kalkanlar… yeterki Beşiktaş bu duruşundan taviz vermesin:))

  3. helal olsun senin gibi bir BEŞİKTAŞLIYA dünyası hasta ÇARŞIYA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.