SON DAKİKA!

Cemal Öztürk Sel Nedeniyle Bölgeye Gelen Devlet Erkanına Teşekkür Etti

Ak Parti Giresun Milletvekili KEİPA Türk Delegasyonu Başkanı Cemal Öztürk Geçen hafta yaşanana sel felaketi nedeniyle Giresun ve İlçelerinde gerekli çalışmaları yapmak üzere gelen devlet erkanına teşekkür etti.

Cemal Öztürk ” İlimizde, 22 Ağustos 2020 Cumartesi gününün akşam saatlerinde başlayan yağışlar sonucu; Dereli, Doğankent, Espiye ilçelerimiz başta olmak üzere ilimizin birçok bölgesinde sel, su baskını, heyelan, toprak kayması gibi doğal afetler meydana gelmiştir.

Aşırı yağışlar neticesinde meydana gelen doğal afetlerde, maalesef hayatını kaybeden vatandaşlarımız oldu. Ayrıca, ulaşım, altyapı, elektrik ve içmesuyu hizmetlerinde çok ağır hasarlar meydana gelmiştir. Çok sayıda işletme, işyeri ve evde su baskını olayı yaşanmıştır.

Hülasa ilimiz, 50 yılda görülebilecek bir doğal afet yaşamıştır. Afetin meydana geldiği ilk anlardan itibaren devletimiz bizlerin ve vatandaşlarımızın yanında olmuştur.

İlimizin yaşadığı bu ağır afet nedeniyle bizleri yalnız bırakmayan, destek ve yardımlarını esirgemeyen, yoğun programlarına rağmen ilimize teşrif ederek hasarın boyutlarını yerinde gören ve vatandaşlarımıza moral desteğinde bulunan başta;

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’a,

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sayın Fuat OKTAY’a,

İçişleri Bakanı Sayın Süleyman SOYLU’ya,

Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Murat KURUM’a,

Tarım ve Orman Bakanı Sayın Bekir PAKDEMİRLİ’ye,

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sayın Adil KARAİSMAİLOĞLU’na,

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih DÖNMEZ’e,

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt SELÇUK’a,

AFAD Başkanı Dr.Mehmet GÜLLÜOĞLU’na,

Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir URALOĞLU’na,

DSİ Genel Müdürü Kaya YILDIZ’a,

Afet olayının meydana geldiği andan itibaren bizlerle birlikte sürekli afet bölgesinde olan, yardım ve desteklerini esirgemeyen;

Milletvekili arkadaşlarımıza, Valilerimize, Belediye Başkanlarımıza, Kaymakamlarımıza ve İlçe Belediye Başkanlarımıza,

Ayrıca, afet olayının başladığı andan itibaren sahada cansiperane çalışan, görev yapan tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızın personel ve yöneticilerine, Sivil toplum örgütlerimizin başkan ve üyelerine, tüm Giresunlu hemşerilerimiz adına teşekkür eder, en kalbi şükranlarımızı ve minnet duygularımızı ifade eder, Yüce Rabbimden ülkemize bir daha böyle bir felaket yaşatmamasını dilerim’’ dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.