SON DAKİKA!

CHP Giresun İl Gençlik Kolları Başkanı Bakın Nasıl Tepki Verdi?

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Giresun İl Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Cem Akar son günlerin popüler konusu TÜGVA’ya bakın nasıl tepki gösterdi.

Üniversitelerin açılmasıyla birlikte gün yüzüne çıkan öğrencilerin barınma sorununa biraz da olsa çözüm olabilecek olan FETÖ’nün yurtlarını ahbap-çavuş ilişkileri ile TÜGVA ve diğer din kisvesi altına saklanmış vakıflara vermek yerine devletin resmi kurumu olan Kredi Yurtlar Kurumuna verebilirdiniz. Yüzbinlerce gencimizi, kendi devletlerinin yurdunda ağırlamak yerine iktidarınızın arka bahçesi olarak gördüğünüz TÜGVA ve diğer vakıf yurtlarına yönlendirdiniz. Sizlerin bu sığ siyasi ve ideolojik tutumunuz yüzünden binlerce öğrenci kazandığı üniversiteleri dondurmak zorunda kaldı.

TÜGVA’nın skandallarının Giresun ile ilgili olan kısmına gelecek olursak öncelikle, Korona virüs Pandemisinin başlarında oluşturulan “Vefa Destek Grubu” na hükümete yakın sendikaların yanı sıra Beşir Derneği ile birlikte çağrılması. Giresun’da yer alan başka hiçbir sivil toplum örgütünün çağrılmamasıdır. Bu yaşanan durum pandemi gibi bir dönemde bile kayırmacılığı gözler önüne sermiştir. Twitter’da yayınlanan son belgelerde de yine ilimizi ilgilendiren, TÜGVA’nın il başkanlığı binasının kirasını Giresun Valiliği’nin karşılamasıdır. Yani bütün Giresun’un hizmeti için kullanılması gereken bütçeden her ay 1.400 TL’yi TÜGVA için harcamışlar. Acaba diğer sivil toplum örgütleri içinde böyle bir destek ödemesi yapılmakta mıdır?

Türk Gençliği olarak, Türkiye Gençlik Vakfı’ndan bir ricamız var gençlerin üzerinden elinizi çekin sivil toplum örgütü olarak çalışmalarınızda iş garantisi, devlet memuriyetinde yer alma ve siyasal iktidarın gücü gibi insanları cezbedecek argümanlar kullanmayın. Gerçek manada bir sivil toplum örgütü olarak saygın bir kurum olmak istiyorsanız iktidarın bütün nimetlerini elinizin tersiyle itin. Eğer referanslar aracılığıyla işsiz gençlerimize iş bulmak istiyorsanız. TÜGVA’yı kapatın, Bilal Erdoğan beyin babasına söyleyin sizi İŞKUR’a alsın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.