SON DAKİKA!

CHP GİRESUN MERKEZ İLÇE BAŞKANI TÜRKER BU BİNA NE OLACAK?

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Giresun Merkez İlçe Başkanı Hakan Türker bir süredir boş ve atıl vaziyette duran eski Giresun İl Özel İdare hizmet binasının kaderinin ne olacağının bir an önce belli olmasını istedi. Yaptığı yazılı açıklama ile iktidar yöneticilerine şöyle seslendi.

“Bilindiği üzere Giresun İl Özel İdaresi’nin bütçesiyle bir hizmet binası yapıldı. 16 milyon lira harcanan bu bina şimdilerde kaderine terkedilmiş, atıl şekilde beklemekte.

Bina tamamlandığında “hizmet binası mı olsun, otel mi olsun” şeklinde tartışmalar gündemde olmasına rağmen ne hizmet binası oldu, ne de otel. Giresun gibi kaderine terk edilmiş kömür deposu oldu. Devletin onca parasının harcandığı binanın çürümeye terkedilmesi son derece üzüntü verici iken, binaya ilişkin etkili ve yetkili kimsenin olumlu bir açıklama yapmaması da ayrıca düşündürücüdür.

Bina derhal çöken şehrimiz ekonomisi için kamu kurumlarına devri yerine istihdama yönelik faaliyete geçirilmelidir. Yine bilindiği üzere; binanın eski halinde Giresun”a hizmet veren pek çok birim yer alıyordu. Bu hizmet birimleri şimdi şehrin çeşitli mekanlarına dağıldı. Bu mekanlar da harabeydi ve milyonlar ödenerek tamir edilmişti.

Kısacası bu tablo; devletin parasının, dahası vergilerimizin nasıl çarçur edildiğinin, Giresun’a nasıl ihmal edildiğinin açık bir göstergesidir. Denetleme görevinde olan biz ana muhalefetin sözcülerinin Giresun’un geleceği adına kullandığımız ifadeleri tersinden anlayıp, laf yetiştirmeye çalışanlara önerimiz; laf değil, icraat bekliyoruz, görev ve sorumluluklarınızı yerine getiriniz.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.