SON DAKİKA!

CHP GİRESUN’DA DELEGE SEÇİMLERİ TAMAM

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’de Giresun’da ilçe kongrelerinde ve önseçimde oy kullanacak merkez ilçe delegeleri, hafta sonu yapılan seçimlerle belirlendi.

CHP’de delege seçimleri tamamlandı. Parti il binasında yapılan seçimlerde, Giresun merkezde 223 mahalle delegesi, 76 köy delegesi belirlendi. CHP’li üyeler mahallelerden 388, köylerden ise 33 ön seçim delegesini seçtiler. Parti temsilcileri üyelerden aldıkları yetki ile ilçe ve il yönetimini seçecek. CHP Giresun Milletvekili Bülent Yener Bektaşoğlu da eşi Zekiye Bektaşoğlu ile birlikte partiye gelerek Güre Mahallesi delegeleri için oy kullandılar.

CHP Merkez İlçe Başkanı Burak Tolga Bektaşoğlu ise, “Seçimler tamamen biz parti yöneticilerinin dışında mahallelerimizde yapılan değerlendirmelerle oluşturulan listeler üzerinden gerçekleşti. Çoğu mahallede tek liste vardı. Ben ve arkadaşlarım seçimin hiçbir aşamasında müdahil olmadık, parti tüzüğümüze, yönetmeliklere uygun bir seçim yapılmasının koşullarını hazırladık. Üyelerimizin takdiri ile tecelli eden bir seçim olmasına çalıştık” dedi.

Seçilen delegeleri kutlayan Burak Tolga Bektaşoğlu,”Seçilen arkadaşlarımız sorumlu oldukları mahalle ve köylerde ve diğer görevlerinde partimizi en iyi biçimde temsil edeceklerine inancımız tamdır. CHP bu seçimlerle birlikte kurultay takviminin en önemli aşamasını gerçekleştirmiştir. Buna katkıda bulunan üyelerimize teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.