Uncategorized

CHP Il Baskani Murat Ersoy

Cumhuriyet Halk Partisi Giresun Il Baskani Murat Ersoy yaptigi açiklamada, Fiskobirlik ve TMO’yu devre disi birakan AK Parti Hükümeti’nin findik üreticisini tüccarin eline düsürdügünü belirtti. Fiskobirlik’in ekonomik olarak tam bir çikmazin içerisinde oldugunu ileri süren CHP Il Baskani Ersoy, “AK Parti Hükümeti’nin yanlis findik politikalari sonucu birlik bugün bankalara borçlanmis, üreticilere borçlanmis çalisanina maas ödeyemez duruma gelmistir.Yillik 2 milyar dolar ihracat geliri elde edilen findik ürününün en büyük üretici kurulusu tasfiyeye zorlanmaktadir. 2 milyar dolar ihracat geliri olan findik ürününde rant çok büyük oldugu gibi, ithalatçi durumdaki AB ülkelerinin hükümete diretmis oldugu politikalar ne findik üreticisinin ne de ülkemizin yararinadir” dedi.


Fiskobirlik’in 2009 yilindan beri çalisanlarina maas ödeyemez duruma geldigini de kaydeden Ersoy, “Bugün itibariyla Fiskobirlik’in 480 çalisanina yaklasik 5 milyon TL borcu bulunmaktadir. FKB çalisanlari Subat 2009’dan bu yana düzenli olarak ücret alamamaktadir. Isçiler banka icrasi, ev sahiplerinin insafi ile karsi karsiyadir. Ayrica birlik ve ortak kooperatiflerinin Sosyal Güvenlik Kurumu’na ve vergi dairelerine de borcu bunmaktadir” diye konustu.


CHP Giresun Il Baskani Ersoy, CHP iktidarinda FKB’ye gereken destegin verilecegini de kaydederek, “Findikla ilgili tep politika üreten CHP olmustur. CHP iktidarinda Fiskobirlik yeniden ayaga kalkacak findik üreticilerine gereken destek verilecektir” seklinde konustu.


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.