SİYASET

CHP MERKEZ İLÇE GİRESUN SİYASETİNE ÇAĞIRDI

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Giresun Merkez İlçe Başkanı Eczacı Burak Tolga Bektaşoğlu son yaptığı basın açıklamasına cevap vere AKP Giresun Merkez İlçe Başkanı Çetin Çakıroğlu’na sert cevap verdi “Giresun’un menfaatleri için Siyaset yapın.”

Cumhuriyet Halk Partisi Giresun Örgütü olarak “Giresunluluk Bilinci” içerisinde kentin çıkarları adına çalışmalar yapılmasını istememiz Giresun AKP merkez ilçe başkanını rahatsız etmiş ve bu olayı kimlik siyaseti yapmak olarak yaftalamışlardır. Aylardır varlığı ve yokluğu bir olanlar yaptığımız açıklama sonrası siyasi arenada arzı endam etmek zorunda kalmışlardır. Biz Giresun’da yaşamaktan, Giresunlu olmaktan ve kimliğimizde yazan Giresun isminden ancak onur ve gurur duyarız. Arkadaşlar Giresunlu olmaktan hicap duyuyorsa ve Giresunluluk bilinci ile siyaset yapmak onlara zor geliyorsa bir sonraki seçimde Ordu’dan aday olabilirler!
Artık deniz bitmiş kara görünmüştür! AKP yöneticileri kafalarını kumdan çıkarmalı ve Giresun’un menfaatleri için laf değil hizmet üretmelidirler. İnsanlara hayal satmasınlar. Giresun’un içinde bulunduğu durum ortadayken Trabzon, Ordu, Samsun ve Rize gibi kentler AKP iktidarı döneminde birçok açıdan yatırım zengini olmuşken Giresun’a üvey evlat muamelesi yapıldığını artık sokaktaki 5 yaşındaki çocuklar bile çok iyi bilmektedir. Örneğin son genel seçime sayılı günler kala apar topar ortaya atılan fizibiliteleri veya etütleri dahi yapılmadan kamuoyuna açıklanan 28 günde 28 proje vaadinden kaçını gerçekleştirdiniz? Dahası bu 28 projeyi alt alta sıralayabilen kaç tane AKP yöneticisi var?
Basından takip ettiğimiz kadarıyla kangrene dönen Giresun’a doğalgaz getirme çalışmaları yine yeni yeniden Mart ayında başlayacakmış. Bu başlayacak olan çalışma kaçıncı çalışmadır veya bu işi alıp tamamlamadan kaçan müteahhit sayısı kaçtır biz bile unuttuk! Yıllar önce Orduyla birlikte başlayan doğalgaz çalışmalarında Ordu kenti doğalgazına kavuşurken Giresun hala boşa kürek çekmektedir. Bu çalışmalar iktidar partisinin gerekli önlemi bir türlü alamamasından kaynaklı olarak arap saçına dönmüştür. Elektrik konusunda vatandaşımızı mağdur eden AKSA firması doğalgaz işini de AKSATMAKTADIR!
Bir diğer konuda Nüfusumuzun sürekli azalmasındır. Bu arkadaşların iddia ettiği gibi Giresun yatırım zengini bir kent olsaydı sadece Merkez nüfusumuz değil genel nüfusumuzda artardı. Böylelikle siz AKP yöneticileri de Giresun’u Ordu’ya yamamaya uğraşmazdınız! Ancak gelin görün ki insanlarımız iş ve aş derdinden dolayı kentimizi terk etmekte ya şehir merkezine ya da büyük kentlere göçmektedir. Kapanan Aksu Seka Kağıt fabrikası, pasifize edilen Fiskobirlik, Adel kalem fabrikası, Sunta fabrikası, Orman ana tamirhanesi, onlarca özel sektör fabrikalarının kaybının yerine hangi işletmeleri koyabildiniz?AKP olarak Giresun için istihdam arttırıcı çalışmalarınız nelerdir? Memlekete 5-10 tane sanayi tesisinin kurulmasına yardımcı oldunuz da bizim mi haberimiz yok?
Dolgu alanlarının Belediyemizin elinden alınıp hatıra ormanlarına çevrilmesi neticesinde buralarda hayata geçirilecek önemli projelerin önünü sırf CHP’li Giresun Belediyesi yapmasın diye engellemediniz mi? Bu projelere engel olmak Giresun halkına tarafınızdan kesilen bir ceza değimlidir? Tüm bunları yaparken Belediyeye dolgu alanlarını kullandırtmayan zihniyetiniz aynı dolgu alanlarının birine özel idare tarafından proje yapılmasına izin vermiştir. Bu yaşananlar Giresunlulara reva gördüğünüz çifte standardın en somut göstergesidir.
Hizmete çomak sokmaya bayılan Giresun’daki AKP’lilerin Üniversitemizin rektörlük seçiminde yaşattıkları hala hafızalarımızdan silinmemiştir. Bir türlü açtırılmayan tıp fakültesi hastanesini ve daha düne kadar tıp fakültesini Sivas’ta okuyan öğrencilerimizi unutmadık. Sizin zihniyetiniz Tıp fakültemize ülkemizde“hastanesi olmayan tek tıp fakültesi” unvanını kazandırmıştır!
Ayrıca bu arkadaşlar Giresun Belediyesini karalamak için son günlerde yeni Kapalı Spor Salonunun yapılmasının Belediyemiz tarafından engellendiği yalanını utanmadan bu halka anlatmaktadırlar. 18 Mayıs 2008 tarihli yerel gazete arşivlerine bakarlarsa eğer dönemin Valisi ve AKP’li Belediye Başkanı tarafından AKSU ŞENLİK ALANINA yapılacak olan 5.000 kişilik spor salonu haberini

“Giresun’a yeni Salon müjdesi” başlığı ile göreceklerdir!

Giresun Belediyesi’nin çalışmalarının Halkımız tarafından büyük takdirle karşılandığını kendileri de çok iyi bilmelerine rağmen bunu söyleyemiyorlar. Göreve geldiğimizden bu yana hiçbir AKP belediyesi doğru düzgün denetlenmezken 39 adet müfettiş incelemesine, her türlü engellemelere rağmen Giresun Belediye Başkanımız Kerim Aksu ve ekibi ilk günkü gibi heyecanla, azimle ve kararlılıkla çalışmalarına devam etmektedir. Gerçekleştirdiğimiz çalışmaları ve sosyal projeleri görmek istemeseler de bu çalışmalarımız ulusal basın başta olmak üzere aklıselim tüm kamuoyu tarafından takip ve takdir edilmektedir. Örneğin Belediyemiz tarafından ekmek israfını önlemek amacıyla hayata geçirilen “ekmek nimettir çöpe atılmaz” projemiz sayın Başbakanın talimatıyla TMO tarafından tüm Türkiye’de uygulanacaktır!.

En başından beri söylediğimiz gibi bizim amacımız Giresun’a hizmet getirilmesini sağlamaktır. Sizin de böyle bir niyetiniz varsa –ki öyle olmasını umuyoruz- Başbakanınızın da dediği gibi bırakın bu kasaba politikalarını ve kurnazlığı buyurun samimi şekilde Giresun’un çıkarları için siyaset yapın.

Eczacı Tolga Bektaşoğlu
Cumhuriyet Halk Partisi Giresun Merkez İlçe Başkanı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.