SON DAKİKA!

Cinel: Yagis Bizi Tedirgin Ediyor

Giresun da aksam saatlerinde etkisini artiran saganak yagis nedeniyle 100 ün üzerinde su baskini ihbarinda bulunuldugu bildirildi.


Alinan bilgiye göre, kentte aksam saatlerinde etkisini artiran yagis sonrasi Aksu, Küçükgüre ve Büyükgüre dereleri tasti. Dere taskinlari sonucu tedbir amaciyla Karadeniz sahil yolunun Giresun giris ve çikislarinda agir tonajli araçlarin geçisi kontrollü olarak saglanmaya baslandi.


Belediye Baskan Yardimcisi Ömer Cinel, yaptigi açiklamada, bir süre önce yasanan ve büyük maddi hasara yol açan sel felaketi nedeniyle tedirgin olduklarini söyledi.


Ulasimi saglayan sehir içi minibüslerin, servis yolunun sular altinda kalmasi nedeniyle ancak sehir merkezi içinden çalisabildigini belirten Cinel, sunlari kaydetti: Aksam saatlerinde baslayan ve halen devam eden yagis sonrasi ilk etapta 100 ü askin ev ve is yerlerinde su baskini olduguna dair ihbar aldik. Siddetli yagis sele dönüstü. Yagisin bir süre önce yasanan sel felaketinden daha fazla zarar verebilecegini gözlemleyebiliyoruz. Bu yagis bizi tedirgin ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.