Uncategorized

Çizmelerini Giydi Meydanlara Indi

DSP Genel Baskani Zeki Sezer in istifasindan sonra, DSP nin yeni Genel Baskani seçilen Dr. Masum Türker in de istenilen basariyi yakalayamamasinin ardindan DSP de sular durulmaya basladi. Sel felaketi yasayan Giresun a ziyarette bulunan DSP’nin Kurucu Genel Baskani Rahsan Ecevit meydanlara inmeye basladi. Çizmeleri giyip Giresun da ziyaretlerde bulunan Ecevit, uzun süredir ortalarda görünmüyordu. Ecevit, Fiskobirlik yönetimine de sorunlarin çözümü için Ankara’da eylem yapmayi önerdi.


Dün gece Giresun’a gelen Rahsan Ecevit bu sabah Bulancak a bagli Hisarkaya köyüne giderek selde hayatini kaybeden Secaittin Gündogdu’nun evini ziyaret etti. Gündogdu ailesine bassagligi dileyen Ecevit, Secaittin Gündogdu nun esi Fatma Gündogdu ile bir süre sohbet etti.


Giresun Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Osman Metin Öztürk ile basina kapali olarak bir görüsme yapan Rahsan Ecevit, ardindan da Fiskobirlik i ziyaret etti. Fiskobirlik Yönetim Kurulu Baskani Lütfi Bayraktar, 6 aydir personele maas ödeyemediklerini ve birligin 110 milyon lira borcu bulundugunu belirterek, “Sikintilari asmaya çalisiyoruz ama istedigimiz destegi bulamiyoruz. Bunun için de her girisimi deniyoruz. Ancak birligin durumu hakkinda kamuoyunu yaniltmalar yasaniyor. Hem siyasiler tarafindan hem de findigin aktörleri tarafindan. Sanki findik Türkiye’nin basina belaymis gibi gösteriliyor” dedi.


Bayraktar, Ecevit’in “Ne yapilmasi gerekir, çözüm nedir, kimlerle görüsüyorsunuz?” seklinde sorusuna da “Bizim 18 aydir Birligi ayaga kaldirmak için bir çabamiz var. Hükümetin bütün yetkilileri ile görüsüyoruz. Bu borcu kendi gücümüz ile ödememiz mümkün degil. Hükümet yasal bir düzenleme getirilebilir. Birçok ülkede üretici birliklerine küçük faizli finans destegi veriliyor, bizi de bu imkan saglanabilir. Üreticiyi daha fazla magdur etmek istemiyoruz ama ayagimizi asagiya çeken bir borç yigini var. Türk findiginin gücü Fiskobirlik’i çok ciddi manada kosmaya zorlayabilir ama ayagi batakta. O bataktan çikarsak kosabilecegiz” seklinde yanit verdi.


Anlatilanlari dinleyen Ecevit, Bayraktar a “Eylem yapin, bunu düsündünüz mü? Ankara’da gösterisli bir sey iyi olur. Sizi Ankara da bekliyoruz” dedi. Lütfi Bayraktar ise Ecevit’e, “Olabilir ama biz hep uzlasi yönünü seçiyoruz. Destek istedik ama alamadik. Çözüm anlaminda ekip olarak her seye raziyiz. Ama her seye ragmen bu ekibin bu sorunu çözecegine inaniyorum” karsiligini verdi.


Birlik çalisanlariyla hatira fotografi çektiren Rahsan Ecevit, daha sonra belediyeye ait bir salonda DSP’lilerle bir araya geldi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.