SON DAKİKA!
giresungorelekoprubasi

ÇÖP TESİSİNE TEPKİLER DİNMEK BİLMİYOR

Giresun’un Görele İlçesine bağlı Köprübaşı Beldesi Çömlekçi deresi civarına yapılması planlanan çöp bertaraf tesisi için tepkiler gelmeye devam ediyor.

copbertaraf

Giresun’un Görele ilçesinde katı atık bertaraf tesisi yapılmasına tepki gösteren ve güvenlik kuvvetleri ile yaşanan arbede sonrasında gözaltına alınan 20 kişi serbest bırakılırken, yöre halkı bugün Giresun merkeze gelerek basın açıklaması yaptı.

‘Çömlekçi çöp olmasın’ pankartı açan yöre halkı adına basın açıklamasını yapan Avukat Necip Kibar, “Sayın vali siz bizim doğal ve tabii güzellikleri olan orman alanımızı,yeşilimizi ve su depolarının bulunduğu alanı katlederek, heba ederek mi bunu yapacaksınız. Biz o bölgeden istifade eden iki Belde ve 16 muhtarlık ahalisi olarak buna ne pahasına olursa olsun müsaade etmeyeceğiz. Halk ne pahasına olursa olsun bu alanı katlettirmeyecektir. Su kaynaklarını zehirletmeyecektir. Vali ve diğer yetkililer bunu anlamalıdır. Vali bölge halkına terörist muamelesi yapmayı reva görmüştür. Biz bu revayı unutmayacağız. Vali halkın direnişini kıramayacağını bilmeli ve derhal bu alanın çöp depolama alanı yapılması kararından vazgeçmelidir. Bölge halkı çocuklarının ve torunlarının geleceğine kasteden bu karara karşı her türlü direnişi ve fedakarlığı göze almıştır, bu iyi bilinmelidir” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.